Aizvērt
Kuldīdznieku iespaidi klātienē

Kuldīdznieku iespaidi klātienē

Uz pasaules čempionātu hokejā Slovākijā bija devušies ap 5000 Latvijas izlases līdzjutēju. Daļa, arī kuldīdznieki, jau atgriezušies mājās, citi Bratislavā ieradušies uz apakšgrupu turnīra pēdējām spēlēm. Runā, ka Bratislavas krogi Latvijas līdzjutēju pieplūdumam gatavojušies vēl pāris mēnešu pirms čempionāta.
2019. gada 22. maijā, 02:00
Nākamajā numurā trešdien, 22. maijā
  • Par hokeju – Arvīds Reķis.
  • Turlavas skolai – 90.
  • Muzeju nakts iespaidi.
  • Pažarnieku svētki Kabilē.
Drukātās avīzes e-versija Nr. 56
Drukātās avīzes e-versija Nr. 56 Skatīt vairāk
Draudze ieiet ceturtajā gadu desmitā

Draudze ieiet ceturtajā gadu desmitā

2019. gada 22. maijā, 01:00
Svētdien Sv. Katrīnas draudze nosvinējusi tās atjaunošanas 30. jubileju. Svētku dievkalpojumā piedalījās mācītājs Viesturs Pirro, Kuldīgas iecirkņa prāvests Uldis Gailītis un Liepājas diecēzes bīskaps Hanss Martins Jensens.
Ar "Kurzemnieka" vārdu

Ar "Kurzemnieka" vārdu

2019. gada 20. maijā, 08:00
Šodien aprit 30 gadu, kopš mūsu laikraksts iznāk ar skanīgo nosaukumu "Kurzemnieks", ko, sākoties Atmodai Latvijā, izpētot preses vēsturi Kurzemē un ieklausoties galvenā redaktora Dailoņa Indrupa ieteikumā, "Padomju Dzimtenes" vietā izvēlējās toreizējās redakcijas darbinieki.
Inga Anglijā īsteno senlolotu ideju

Inga Anglijā īsteno senlolotu ideju

2019. gada 20. maijā, 05:00
„Kuldīga man patīk ar savu oriģinalitāti, taču nezinu, ko es te varētu darīt,” atzīst bijusī kuldīdzniece Inga Sproģe, savulaik pazīstama kā dīdžejs un diskotēku festivālu organizatore, kura gandrīz 30 gadus dzīvo ārzemēs. Drīz mītnes zemē Anglijā viņa kopā ar draudzeni vērs vaļā savu kafejnīcu.
Kādi būs satiksmes uzlabojumi

Kādi būs satiksmes uzlabojumi2

2019. gada 20. maijā, 04:00
Kuldīgas novada domes transporta komisija izskatījusi iedzīvotāju un uzņēmumu ierosinājumus par drošu satiksmi pilsētā, daļu pieņemot, daļu noraidot.
Pieejamāk apmeklētājiem

Pieejamāk apmeklētājiem4

2019. gada 20. maijā, 02:00
"Kuldīgas komunālo pakalpojumu" (KKP) speciālisti šopavasar kļuvuši pieejamāki arī vecākiem ļaudīm un apmeklētājiem ar kustību traucējumiem – klientu apkalpošanas zāle Pilsētas laukumā 2 iekārtota pirmajā stāvā.
"Meždzirnas" maļ vienpadsmito gadu

"Meždzirnas" maļ vienpadsmito gadu2

2019. gada 20. maijā, 00:00
Ne gluži miljons tauriņu bija salidojuši uz Kabiles vidējās paaudzes deju kolektīva "Meždzirnas" desmitās jubilejas koncertu "Krūtīs ziedu tauriņu miljons" saieta namā, bet savs pusotrs tūkstotis gan – atzinās kultūras dzīves organizētāja Anda Ķieģele, kura, nežēlojot brīvo laiku, paspējusi izveidot krāšņu skatuvi.
Leļļu teātris pabērna lomā

Leļļu teātris pabērna lomā

2019. gada 18. maijā, 12:17
Nepietiekama aktieru skaita dēļ Liepājas Leļļu teātris ne vienu reizi vien saskāries ar grūtībām, iestudējot jaunas izrādes. Nākamajā sezonā Liepājas Leļļu teātra direktore Lelde Vīksna cer piesaistīt Latvijas Kultūras akadēmijas leļļu teātra kursa absolventus.
Muižnieku dzīve 21.  gadsimtā

Muižnieku dzīve 21.  gadsimtā

2019. gada 18. maijā, 12:07
Pēc dažiem mēnešiem apritēs septiņi gadi, kopš Spāres tautas nama saime apdzīvo Spāres muižu. Tie bijuši septiņi bagāti gadi, kuru augļus vērts baudīt klātienē, atvēlot muižas apskatei vismaz divas stundas, lai iepazītu to no pagrabstāva līdz pat bēniņiem. Saldā smarža no muižas ķēķa var iedvesmot palikt šai vietā vēl ilgāk un galu galā izmantot iespēju vismaz vienu nakti iemigt "muižnieka" statusā.
Starp fizisko un virtuālo dimensiju

Starp fizisko un virtuālo dimensiju

2019. gada 18. maijā, 11:51
Liepājas Universitātes (LiepU) Mākslas pētījumu laboratorijas (MPLab) projektu vadītāja un doktorante Maija Demitere kopā ar doktoranti Paulu Vītolu ir nodibinājušas biedrību "ASTE. Art, Science, Technology, Education". MPLab ir darbu veidotāja, bet biedrības uzdevums ir padarīt tos pieejamus sabiedrībai, uzskata Maija. Viņa stāsta: “Tuvākais lielais mērķis ir atrisināt jautājumu par galeriju. Liepājā ir tukšas telpas, bet tās visas prasa lielus ieguldījumus. Ceram tuvākajā laikā tikt līdz tam, ka mēs varētu piedāvāt pilsētai atbalstīt mūs tādā līmenī, ka mēs varētu dabūt Liepājai laikmetīgās mākslas galeriju.”
Kas kultūrā Kurzemē

Kas kultūrā Kurzemē

2019. gada 18. maijā, 11:35
Maija pasākumu kalendārs pielikumā "3K - kas kultūrā Kurzemē", ko atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.