Aizvērt
Ar "Kurzemnieka" vārdu

Ar "Kurzemnieka" vārdu

Šodien aprit 30 gadu, kopš mūsu laikraksts iznāk ar skanīgo nosaukumu "Kurzemnieks", ko, sākoties Atmodai Latvijā, izpētot preses vēsturi Kurzemē un ieklausoties galvenā redaktora Dailoņa Indrupa ieteikumā, "Padomju Dzimtenes" vietā izvēlējās toreizējās redakcijas darbinieki.
2019. gada 20. maijā, 08:00
Nākamajā numurā trešdien, 22. maijā
  • Par hokeju – Arvīds Reķis.
  • Turlavas skolai – 90.
  • Muzeju nakts iespaidi.
  • Pažarnieku svētki Kabilē.
Drukātās avīzes e-versija Nr. 56
Drukātās avīzes e-versija Nr. 56 Skatīt vairāk
"Meždzirnas" maļ vienpadsmito gadu

"Meždzirnas" maļ vienpadsmito gadu1

2019. gada 20. maijā, 00:00
Ne gluži miljons tauriņu bija salidojuši uz Kabiles vidējās paaudzes deju kolektīva "Meždzirnas" desmitās jubilejas koncertu "Krūtīs ziedu tauriņu miljons" saieta namā, bet savs pusotrs tūkstotis gan – atzinās kultūras dzīves organizētāja Anda Ķieģele, kura, nežēlojot brīvo laiku, paspējusi izveidot krāšņu skatuvi.
Leļļu teātris pabērna lomā

Leļļu teātris pabērna lomā

2019. gada 18. maijā, 12:17
Nepietiekama aktieru skaita dēļ Liepājas Leļļu teātris ne vienu reizi vien saskāries ar grūtībām, iestudējot jaunas izrādes. Nākamajā sezonā Liepājas Leļļu teātra direktore Lelde Vīksna cer piesaistīt Latvijas Kultūras akadēmijas leļļu teātra kursa absolventus.
Muižnieku dzīve 21.  gadsimtā

Muižnieku dzīve 21.  gadsimtā

2019. gada 18. maijā, 12:07
Pēc dažiem mēnešiem apritēs septiņi gadi, kopš Spāres tautas nama saime apdzīvo Spāres muižu. Tie bijuši septiņi bagāti gadi, kuru augļus vērts baudīt klātienē, atvēlot muižas apskatei vismaz divas stundas, lai iepazītu to no pagrabstāva līdz pat bēniņiem. Saldā smarža no muižas ķēķa var iedvesmot palikt šai vietā vēl ilgāk un galu galā izmantot iespēju vismaz vienu nakti iemigt "muižnieka" statusā.
Starp fizisko un virtuālo dimensiju

Starp fizisko un virtuālo dimensiju

2019. gada 18. maijā, 11:51
Liepājas Universitātes (LiepU) Mākslas pētījumu laboratorijas (MPLab) projektu vadītāja un doktorante Maija Demitere kopā ar doktoranti Paulu Vītolu ir nodibinājušas biedrību "ASTE. Art, Science, Technology, Education". MPLab ir darbu veidotāja, bet biedrības uzdevums ir padarīt tos pieejamus sabiedrībai, uzskata Maija. Viņa stāsta: “Tuvākais lielais mērķis ir atrisināt jautājumu par galeriju. Liepājā ir tukšas telpas, bet tās visas prasa lielus ieguldījumus. Ceram tuvākajā laikā tikt līdz tam, ka mēs varētu piedāvāt pilsētai atbalstīt mūs tādā līmenī, ka mēs varētu dabūt Liepājai laikmetīgās mākslas galeriju.”
Kas kultūrā Kurzemē

Kas kultūrā Kurzemē

2019. gada 18. maijā, 11:35
Maija pasākumu kalendārs pielikumā "3K - kas kultūrā Kurzemē", ko atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.