Aizvērt
Pasākumi trijos novados /16.–23. oktobris/

Pasākumi trijos novados /16.–23. oktobris/

19. oktobrī Veselības diena Alsungā. 19. un 20. oktobrī norisināsies festivāls „Teātris ir visur Kuldīgā”. Savukārt 25. oktobrī Nīkrācē ar izrādi „No Jāņiem līdz Pēteriem” viesosies Kalvenes dramatiskais kolektīvs.
2019. gada 16. oktobrī, 00:00
Nākamajā numurā trešdien, 16. oktobrī
  • Tiekas fabrikas „Māra” darbinieces.
  • Kāda pārtika ir visdrošākā.
  • Mācības un piedzīvojumi Gruzijā.
  • Kas jauns Turlavas pagastā.
Drukātās avīzes e-versija Nr. 118
Drukātās avīzes e-versija Nr. 118 Skatīt vairāk
Anonimitāte internetā ir mīts

Anonimitāte internetā ir mīts

2019. gada 16. oktobrī, 00:00
“Sevis izglītošana, spēja racionāli domāt kritiski, izvērtēt informāciju, prast adekvāti reaģēt uz ziņojumiem un komentāriem – tā varētu raksturot prasmīgu interneta lietotāju,” norāda informācijas tehnoloģiju pasniedzējs Saldus tehnikumā un kiberdrošības speciālists Rihards Mhitarjans.
Atjauno dižskābaržu stādījumus

Atjauno dižskābaržu stādījumus6

2019. gada 14. oktobrī, 08:00
Piektdien Kuldīgā, Sūru ielā, tika iestādīti desmit dižskābarži, tādējādi atjaunojot un papildinot iepriekšējos stādījumus.
Internetā aizvainot ir vieglāk

Internetā aizvainot ir vieglāk

2019. gada 14. oktobrī, 04:00
Kas ir kibermobings? Riebīgi komentāri, apsmiešana, rupju un aizvainojošu ziņu sūtīšana, viltus kontu izveide... Kā to atpazīt, un kā rīkoties?
Ar motociklu Pirenejos

Ar motociklu Pirenejos1

2019. gada 11. oktobrī, 05:00
„Braucām pa asfaltētiem kalnu ceļiem un vērojām Spānijas un Portugāles skaistos dabas skatus. Mūsu mērķis nebija nokļūt līdz konkrētiem apskates objektiem, bet gan izbaudīt braucienu un apskatīt to, kas ceļā pagadās,” tā kuldīdznieki Jānis Sala un Uģis Geide saka pēc ceļojuma ar motocikliem pa Pireneju kalniem. Desmit dienās nobraukts ap 4400 km.
Neiespējamo var izdarīt

Neiespējamo var izdarīt

2019. gada 11. oktobrī, 01:00
„Šobrīd esmu apņēmusies vienlaikus strādāt pie diviem lieliem projektiem: pasaules līmeņa klasiskās mūzikas festivāla „Rīga, Jūrmala” un XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem. Profesionāli tas būs izaicinājums,” saka ārējās komunikācijas speciāliste Aija Freija, kura pirms 12 gadiem no Kuldīgas pārcēlusies uz Rīgu, bet joprojām sevi uzskata par šejienieti.
Veido animāciju par Paduri!

Veido animāciju par Paduri!

2019. gada 16. oktobrī, 00:00
Skolēnu brīvlaikā no 21. līdz 24. oktobrim bērni un jaunieši aicināti doties animācijas piedzīvojumā un veidot filmu par Paduri.
Ceturtais tūlīt būs, jau gatavojas piektajam

Ceturtais tūlīt būs, jau gatavojas piektajam

2019. gada 14. oktobrī, 00:00
„Festivāls pastāvēs tik ilgi, cik tas būs vajadzīgs kuldīdzniekiem un citiem kurzemniekiem,” preses konferencē Kuldīgā atzina starptautiskā teātra festivāla "Teātris ir visur Kuldīgā" un Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra direktore Dana Bjorka.
No Kuldīgas līdz Kannām – ar patiesību

No Kuldīgas līdz Kannām – ar patiesību

2019. gada 11. oktobrī, 07:00
„Filmā katrs atradīs ko citu. Kāds pēc tam piezvanīs draugam, kurš strādā ārzemēs, cits – krieviski runājošam draugam, kurš te dzīvo kā nepilsonis. Galvenais, lai skatītāji nepaliek vienaldzīgi,” par savu filmu „Oļegs”, kuras starptautiskā pirmizrāde maijā notika Kannu kinofestivālā Francijā, saka mūspusē dzimušais kinorežisors Juris Kursietis. Daudzās valstīs filma jau guvusi profesionāļu un skatītāju atzinību. Uz „Lielo Kristapu” tā pretendē astoņās kategorijās.
Kad puzles gabaliņi savienojas

Kad puzles gabaliņi savienojas

2019. gada 11. oktobrī, 03:00
Alsungā notikuši divu suitiem svarīgu grāmatu atvēršanas svētki. Rakstnieces Daces Priedes 13. romāns „Kur sarkanas ogas auga” stāsta par četriem gadiem 17. gadsimtā, kas suitu dzīvi pārvērta, dodot viņiem gan košos tērpus, gan pašapziņu un katoļticību. Bet fotogrāfa Dzintara Lejas albums „Suitu zemes ļaudis” dokumentē pēdējos piecarpus gadus suitu kultūrtelpā, rādot tos notikumos un cilvēka dzīves gājumā – no bērnības līdz nāvei. Vairāk meklējiet 11. oktobra pielikumā „Radošā Kuldīga”.
Jokdaris grāmatniecībā

Jokdaris grāmatniecībā

2019. gada 5. oktobrī, 00:00
Dzejas dienās atradu neparastu sarunu biedru. Saldenieks Valters Dakša izdevis astoņas dzejas grāmatas jeb, viņa vārdiem, literārus jokus.
Kad esi uz riteņa, aizrauj ātrums

Kad esi uz riteņa, aizrauj ātrums

2019. gada 9. oktobrī, 05:00
Jaunais Kuldīgas riteņbraucējs Gusts Lapiņš šosezon labus rezultātus sasniedzis gan sacensībās Latvijā, gan ārzemēs. Šoruden puisis sāka mācīties Murjāņu sporta ģimnāzijā. „Riteņbraukšanā aizrauj ātrums. Ir arī sava veida mocības, jo kādu reizi jāpacīnās. Ir vajadzīga laba fiziskā sagatavotība. Ziemā daudz strādāju arī zālē, vasarā nesanāk – tad esmu uz riteņa,” saka Gusts. Vairāk 9. oktobra „Kurzemniekā”.
Divas spēles, divas uzvaras

Divas spēles, divas uzvaras

2019. gada 9. oktobrī, 02:00
Aizvadītajās brīvdienās sākās jaunā sezona klasiskajā volejbolā un Kuldīgas novada sporta skolas vīriešu komanda Latvijas čempionātā Nacionālās līgas rietumu grupā izcīnījusi divas uzvaras.
Rumbas kausu kāro daudzi

Rumbas kausu kāro daudzi

2019. gada 9. oktobrī, 00:00
Nedēļas nogalē Kuldīgā bērnu komandu turnīrā "Rumbas kauss" pirmās sešas vietas ieguvusi Rīgas šaha skola, septīto atstājot pagājušā gada uzvarētājiem – Šauļiem.
Labākie rezultāti Pēterim un Robertam

Labākie rezultāti Pēterim un Robertam

2019. gada 4. oktobrī, 00:00
Dobelē 58. Imanta Rudeņa piemiņas turnīrā Kuldīgas novada sporta skolas audzēknis Roberts Serpāns (2005. g. dzim. un jaunākiem) 64 lauciņu dambretē izcīnījis 3. vietu, bet pieaugušajiem 100 lauciņu dambretē Pēteris Gailāns uzvarējis.
Nākamajam solim gatavi

Nākamajam solim gatavi

2019. gada 2. oktobrī, 06:00
Kuldīgas novada sporta skolas vīriešu komanda pirms sezonas izcīnījusi 3. vietu pārbaudes turnīrā volejbolā "Ventspils kauss".