Aizvērt
Nākamajā numurā otrdien, 14. jūlijā
  • Personība: Vilnis Kalns.
  • Kāpēc Patrisha iemīlējusi Kuldīgu.
  • Kas notiek ar dīķi Snēpeles centrā.
  • Padurē auž un popularizē pagasta ļaudis.
  • “Novadu garša” vienkopus.
Drukātās avīzes e-versija Nr. 54
Drukātās avīzes e-versija Nr. 54 Skatīt vairāk
IZGLĪTĪBA. Diskutē par modernizāciju

IZGLĪTĪBA. Diskutē par modernizāciju

2020. gada 10. jūlijā, 13:10
Seminārā "Kvalitatīva izglītība visiem – pamats ilgtspējīgai sabiedrības attīstībai" nozares profesionāļi pārrunāja situāciju valstī, atskatījās uz Covid-19 ieviestajām izmaiņām un apsprieda iespējamās izglītības reformas nākotnē.
Alsungas murkšķi ir drošībā

Alsungas murkšķi ir drošībā

2020. gada 10. jūlijā, 12:44
Sākoties Covid-19 pandēmijai, grūti laiki iestājās arī murkšķu audzētavā "Jaunstuči", jo, baidoties no vīrusa, atbraukušie apmeklētāji tika sūtīti prom. Koronavīruss sāpīgi iesita pa īpašnieces Silvijas Teteres kabatu, un galvā jau pavīdējusi doma par audzētavas likvidēšanu.
Labiekārto Ūdru kapsētu

Labiekārto Ūdru kapsētu

2020. gada 10. jūlijā, 12:29
11. jūlijā 13.00 Ūdru kapsētā Sv. Miķeļa Romas katoļu baznīcas priesteris Edijs Silevičs. iesvētīs krustu, Jēzus figūriņu un lapeni.
Gliemezis manā dārzā

Gliemezis manā dārzā

2020. gada 10. jūlijā, 10:00
Latvijā ir ap 80 gliemežu sugu, bet tikai ap desmit pielāgojušās izdzīvošanai dažādos apstākļos. Gliemeži veģetācijas periodā ēd gandrīz visu, tādēļ tos sauc par polifāgiem (visēdājiem). Tomēr atsevišķu sugu īpatņiem ēdienkarte ir nedaudz atšķirīga.
TEPAT, STARP MUMS. Laime atrasta Dievā un kalpošanā baznīcai

TEPAT, STARP MUMS. Laime atrasta Dievā un kalpošanā baznīcai

2020. gada 10. jūlijā, 09:00
15 gados kuldīdznieki jau pieraduši pilsētas ielās redzēt dominikāņu māsas. Arī viņas šajā laikā Kuldīgu iemīlējušas. Sāpju Dievmātes klosteris, kas pieder Jēzus un Marijas Dominikāņu māsu misionāru kongregācijai, ar fasādi atrodas uz Liepājas ielas pusi. Plašais un klusais pagalms ir kopīgs ar Kuldīgas Svētās Trīsvienības Romas katoļu baznīcu.
Kuldīgas vasaras vitrāžas

Kuldīgas vasaras vitrāžas2

2020. gada 8. jūlijā, 18:59
Tāds nosaukums dots šīgada skaistākajai nedēļai, kad parasti notika "Dzīres Kuldīgā". Nu no 13. līdz 19. jūlijam pilsētā būs krāsainu notikumu kopums "Kuldīgas vasaras vitrāžas": estrādē, pagalmos, Pilsētas dārzā, Liepājas ielā un Māras dīķī.
PĀRMAIŅAS. Mainot ierasto, sasniegt vairāk

PĀRMAIŅAS. Mainot ierasto, sasniegt vairāk

2020. gada 5. jūlijā, 12:45
Radošo profesiju pārstāvji ik pa laikam meklē iespējas sasniegt jaunas virsotnes. Vieni karjeras plaukumā izlemj ieturēt pauzi par labu ģimenes dzīvei, citi nomaina specialitāti vai nāk klajā ar jaunām un vēl nebijušām idejām. Jauns sākums dzīvē nesen iestājies arī muzikālo projektu vadītājai Iritai Kalējai, aktierim Jurģim Spuleniekam un aktrisei Ilzei Jurai.
MŪZIKA. Pa pusei latviski, pa pusei lietuviski

MŪZIKA. Pa pusei latviski, pa pusei lietuviski

2020. gada 4. jūlijā, 13:22
Covid-19 pandēmijā abpus Saldus novada Ezeres robežpunktam ļoti gaidīja Baltijas valstu robežu atvēršanu. Latvieši uz Mažeiķiem steidza tērēties, savukārt lietuvieši atsāka mēģinājumus Ezeres kultūras namā. Rudenī tur nodibināja neparastu pašdarbības kolektīvu – folkloras kapelu "Kaimiņi". Tās vadītāja Regīna Stonkuviene dzīvo nepilnus desmit kilometrus no Ezeres robežpunkta, Leckavā.
MANTOJUMS. Suitu dzīvotgribas istaba

MANTOJUMS. Suitu dzīvotgribas istaba

2020. gada 4. jūlijā, 13:13
Suitu tradīcijas, dzīves filozofiju, valkātos tērpus, dzīves ritmu cauri laikmeta politiskajiem un ekonomiskajiem griežiem var iepazīt stipras suitu dzimtas mājās "Gāčas" izveidotajā un jūnijā atklātajā izstāžu zālē.
VIENA DIENA KULDĪGĀ. Ekstrēmiste ar fotoaparātu un slidām

VIENA DIENA KULDĪGĀ. Ekstrēmiste ar fotoaparātu un slidām

2020. gada 3. jūlijā, 16:57
Līdz 10. augustam koprades telpā "Metro Coworking" Kuldīga skatāma deviņpadsmitgadīgās sportistes un fotogrāfes JUSTĪNES ZONNES ekspresīvo fotogrāfiju pirmā izstāde.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Novadu reforma, no 119 izveidojot 42 pašvaldības:
veicinās reģionālo attīstību
neko nemainīs
sanaidos cilvēkus
sen bija vajadzīga
ietaupīs naudu
apvienos resursus
ir piekāpšanās lielajām pilsētām
vēl vairāk iztukšos laukus
nav pārdomāta līdz galam
Kurzemnieks Horoskopi