Aizvērt

Kā uzrunāt šī laikmeta jauniešus

2019. gada 13. maijā, 01:00
Raksta autors: Dina Poriņa
Kā uzrunāt šī laikmeta jauniešus
Kuldīgas novada bērnu un jauniešu centra speciālists Toms Girvaitis kolēģiem no citām pilsētām māca veidot afišas un citādi mūsdienīgi reklamēt interešu izglītību.
Foto: Madara Sala
Ap 50 interešu izglītības iestāžu vadītāju un pašvaldību pārstāvju no dažādām Latvijas malām seminārā uzzinājuši, kā strādā Kuldīgas kolēģi, un trīs dienās iepazinuši arī pilsētu un apkārtni.
NODOD PIEREDZI CITIEM

Līdzīgi pasākumi ik pavasari tiek rīkoti katrreiz citā vietā, un pērn Valsts izglītības satura centra neformālās izglītības departamenta vadītāja Agra Bērziņa uzrunājusi Kuldīgas novada bērnu un jauniešu centru (BJC) šoreiz dalīties savā pieredzē. Sarunu tēma Mūsdienīga interešu izglītības organizēšana.

Pēc iepazīšanās ar iestādes darbu viesi strādāja piecās grupās. BJC direktore Inese Astaševska kopā ar organizatori Agati Ūdri vadīja nodarbību, kā plānošanā un darba organizācijā izmantot interneta uzņēmuma Google rīkus: kalendāru, veidlapas, dokumentus utt. Direktores vietniece Inta Brasle rādīja, kā skolēnu un pedagogu aptaujās, arī testos un viktorīnās lietot vietnes Kahoot! un Quizizz. Jaunatnes speciāliste Ieva Kaltniece ļāva izmēģināt, kā lauzt ledu – jauniešus iesildīt, veidot komandu un likt lietā citas neformālās izglītības metodes. Projektu un attīstības speciālists Toms Girvaitis dalījās paņēmienos, kā informēt par savas iestādes darbību un veidot modernu reklāmu. Bet Monta Plaude vadīja nodarbību par porcelāna rotām. Viesi arī iepazina pilsētu, gan braucot ar vilcieniņu Ludis, gan iegriežoties novada muzejā un dzīvajā muzejā Senās Kuldīgas stāsts, Mākslinieku rezidencē, smilšalās un citur. Saviesīgs vakars pie galdiņiem pavadīts jauniešu mājā, noklausoties mūzikas studijas Mona koncertu.


„CIEMOTIES VIENMĒR IR VĒRTS”

Līvānu BJC direktore Zane Praņevska secina: „Šo centru modeļi ir līdzīgi, tomēr Kuldīgā ir daudz atšķirīgu nianšu, kuras var izmēģināt savās mājās.” Zane piedalījusies darba grupā, ko vadīja I.Brasle, un atzīst: „Es noteikti domāšu par pedagogu likmes diferencēšanu – par labu tiem pulciņu vadītājiem, kuri strādā ārpus skolām, jo skolās bērnus informēt un saorganizēt ir daudz vieglāk.” Par Kuldīgas jauniešu mājas priekšrocību Z.Praņevska sauc īpaši labiekārtotas istabiņas, jo tas ļauj rīkot nometnes. Līvānu jaunatnes iniciatīvu centrā Kvartāls, kas izveidots par Eiropas naudu, nakšņot varot, tikai uz matračiem. „Tāpat atzinīgi vērtēju to, ka Kuldīgas darbinieku komanda ir jauna, jauka, progresīva – vidējais vecums ap 33 gadiem. Turklāt tā ir diezgan liela, un tad var arī darīt lielus darbus. Daudz sarežģītāk, ja štati ir pieticīgi un tie kalni jānogāž vienam.”

Zane ir arī pateicīga par kultūras un atpūtas programmu, kas visiem sagādāta. Un, kaut gan tikko atbraukusi no tālajiem Līvāniem, jau drīz ar visu ģimeni viņa Kuldīgā atgriezīšoties Muzeju naktī.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.