Aizvērt

Rīgas Kristīgās sākumskolas paspārnē

2015. gada 14. jūlijā, 16:08
Raksta autors: Antra Grīnberga
Rīgas Kristīgās sākumskolas paspārnē
Foto: Initas Turkas arhīvs
Septembrī otro darbības gadu sāks Kuldīgas privātā izglītības iestāde Universitāte bērniem, kas nu darbosies kā Rīgas Kristīgās sākumskolas filiāle.

Universitāte bērniem kā privātskola darbu sāka pērn, un 1. klasi beidza seši bērni, kuri mācības turpinās. Savukārt jaunajai 1. klasei pagaidām pieteikti trīs, vēl varot uzņemt piecus. 2. klasē var uzņemt trīs bērnus.

Telpas iekārtotas Kaļķu ielā 33 (turpat, kur atrodas Mazo bērnu skola). Universitātē bērniem audzēkņi pamatā apgūst standarta izglītības programmu, izpildot tādas pašas prasības kā citas skolas. Taču tur nodrošināta draudzīga, radoša, ģimeniska un personību attīstoša vide. Nelielais skolēnu skaits nodrošina individuālu pieeju. Pedagogi cenšas iedot vairāk par pamata prasmēm un mācīt bērniem pašiem izzināt, risināt un saprast.

 

Tagad arī valsts finansēta

„Tieši pirms gada piecas ģimenes sanācām kopā ar domu izveidot šādu skolu,” stāsta vadītāja Inita Turka. „Iepriekš bijām daudz pētījuši, kāpēc tādas tiek atvērtas citur. Lielajās skolās ir stingra sistēma, nav iespējams katram virzīties pēc viņa personības. Mazā vidē viss darbojas daudz efektīvāk. Pirmajā gadā noorganizējām ģimeņu mājmācību, kas bija piesaistīta Valmieras pamatskolai Universum, jo arī šī skola strādā ar Marijas Montesori metodi, un vērtības mums sakrita. Taču sapratām, ka Valmiera par tālu, lai nodibinātu draudzīgas attiecības. Tad sameklējām sadraudzības skolu Rīgā.

Tā nu kopš šī gada esam Rīgas Kristīgās sākumskolas filiāle.”

Pirmajā gadā par mācībām maksājuši tikai vecāki, taču ar šo gadu, kad skola kļūst par filiāli, tai pienāksies valsts mērķdotācija skolotāju algai, arī brīvpusdienas. Savukārt vecākiem par bērnu izglītību jāmaksā 125 eiro mēnesī.

 

Māca ar piemēriem

I.Turka stāsta, ka te tiek veicināta cieša skolotāju un vecāku sadarbība gan mācībās, gan radošajās darbnīcās, arī plānojot ekskursijas un brīvo laiku. „Mēs arī plānojam to, kā apgūstam vielu, izjūtot bērnus. Ja viņiem ir interese darīt, visu dienu varam mācīties tikai matemātiku, pārējās mācības ņemam nākamajā dienā.

Svarīgākais ir pamanīt bērna interesi konkrētajā brīdī: ja viņiem gribas preparēt dārzeņus un pētīt, aizejot līdz pat 6. klases vielai, to arī darām.

Esam vecākiem noturējuši pāris atklāto stundu, lai viņi redz, kā tas notiek, lai saprot, cik tas forši. Es sapratu, ka arī man skolā būtu interesējusi fizika, ja es to būtu mācījusies šādi. Piemēram, lai iemācītu, kā rodas lietus, taisām eksperimentus, parādām to praktiski.

Bērni skoliņā arī paši saimnieko: mazgā traukus un tīra klasi. Ja arī mēs to pārmazgājam, darām to tad, kad viņi neredz, lai skolēni par apkārtni justos atbildīgi,” saka I.Turka.
 

Attēlā:

Universitātē bērniem Kuldīgā izglītības programma tiek apgūta praktiskās nodarbībās, lai bērniem vienkāršāk to izprast.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi