Vārda dienu svin: Daina, Dainis, Dainida
Otrdiena, 2018. gada 23. oktobris, 10:23
+8° C, vēja ātrums 7.7 m/s, D-DR vēja virziens

Jauna rektore, likumi un nodomi

2015. gada 4. augustā, 16:38
Raksta autors: Vija Zariņa
Jauna rektore, likumi un nodomi
Foto: Aivars Vētrājs
Kopš 16. jūnija par Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) rektori apstiprināta līdzšinējā augstskolas inovāciju un attīstības prorektore Daina Voita. Aizvadītajā nedēļā viņa tikusies ar Kuldīgas novada pašvaldības pārstāvjiem.

Kļūt par vadošo augstskolu pedagoģijas jomā 

„30. jūlijā mums bija tiešām izcila diena, saņēmām Lielbritānijas uzņēmumu kvalitātes vērtētāju sertifikātu Investors in Excellence,” stāsta rektore. Viņas vietniece attīstības un kvalitātes jautājumos Irina Degtjarjova papildina, ka sertifikāts apliecina prasību kopumu noteiktās jomās: līderībā, finansēs, lēmumu pieņemšanā, plānošanā un finanšu plūsmā.

Jābūt efektīviem produktiem un pakalpojumiem. Mums jāsaprot, kādiem klientiem un kādā tirgū tos izplatīsim.  

Katrā ziņā sertifikāta prasības aptver visas jomas, kādas pastāv izcilā uzņēmumā,” stāsta I.Degtjarjova, piebilstot, ka apjomīgais sagatavošanās darbs sākts pirms diviem gadiem un sertifikāts jāatjauno ik pēc diviem gadiem. Viena no prasībām – augstskolas stratēģija līdz 2020. gadam. „Tas nav kārtējais ūdensgabals, bet ļoti noteikti uzdevumi atbildīgām personām.

Lielais mērķis – kļūt par vadošo augstskolu valstī pedagoģijas jomā.

Lai to sasniegtu, veidosim jaunas, starpaugstskolu studiju programmas, pilnveidosim tālākizglītību, kā arī vērsīsim uzmanību reģionālajai attīstībai. Gluži kā uzņēmumiem, mums jāiemācās pelnīt ar savu produktu,” vēsta D.Voita.

 

Līdzekļus dalīs citādi

 

Valdība jūlijā apstiprinājusi jaunu kārtību finansējuma saņemšanai augstskolām. Tas būs lielāks par sasniegtajiem rezultātiem augstskolām, kas visveiksmīgāk iesaistījušas pētniecībā un radošajā darbā studentus un jaunos zinātniekus, īstenojušas starptautiskos pētniecības projektus un sadarbojušās ar uzņēmējiem.

„Ja skaidro vienkāršāk – vienā katlā tiks apvienoti līdzekļi, kas iepriekš atsevišķi bija paredzēti studiju procesam un zinātnes attīstībai. Pirmā daļa paliek kā bāzes finansējums, bet tagad tiek likts milzu uzsvars pētniecībai,” skaidro D.Voita. Viņa saredz, ka arī RPIVA filiāļu studenti jāpiesaista pētniecības darbam, paredzot jau cita līmeņa izpēti, publikācijas, kā arī pašvaldības interesi pētāmajos jautājumos. Jāstimulē jauno zinātnieku audzināšanas un atjaunošanas process, kā arī jāiesaistās zinātniskos projektos.

Vienīgais, ka nav līdzsvarotu starta pozīciju, jo atbalsts ir eksaktajām zinātnēm, humanitārajām augstskolām jāmeklē starpdisciplināri projekti, piemēram, pedagoģijai pievelkot klāt medicīnu,”

saka rektore. Viņa arī atzina, ka valsts finansētās budžeta vietas augstskolās varētu samazināties. Bet kas noteiks skaitu – augstskola vai valsts? Likumā tas neesot skaidri definēts.

 

Daudzsološas ieceres

 

Daudzsološa bijusi tikšanās ar Kuldīgas novada domes priekšsēdi Ingu Bērziņu un saruna par sadarbību nākotnē, saka D.Voita. Ieskicēts reģionāls lietišķās pētniecības centrs, kas būtu atbalsts cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, tai skaitā arī īpaši talantīgiem cilvēkiem – sākot ar bērnudārza vecumu līdz senioriem, kuriem būtu pieejami vietējo un ārzemju profesionāļu pakalpojumi.

Varētu veidoties tā saucamais biznesa akselerators – atbalsts jaunajiem uzņēmējiem, ietverot sadarbību ar Baltijas investoriem. „Kuldīga varētu būt piemērs visai Latvijai, ja šāds centrs te darbotos,” uzskata D.Voita.

 

Attēlā:

Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas Kuldīgas filiāles vadītāja Ruta Karloviča, rektores vietniece attīstības un kvalitātes jautājumos Irina Degtjarjova un rektore Daina Voita.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs pavāram, konditoram, viesmīlim

SIA "Santande" (41203009094) Ventspilī piedāvā darbu PAVĀRAM, KONDITORAM (darbs ar rauga, kārtaino un smilšu mīklu) un VIESMĪLIM. CV sūtīt e-pastā: kupfernams@inbox.lv vai zvanīt pa tālr. 29218377, www.hotelkupfernams.lv.
Aptauja

Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?

Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi