Aizvērt

Pēc pieredzes uz Somiju

2015. gada 7. augustā, 14:30
Raksta autors: Vija Zariņa
Pēc pieredzes uz Somiju
Foto: Aigara Mateviča arhīvs
Četri Kuldīgas novada izglītības iestāžu vadītāji pabija Somijā, lai smeltos vietējo pieredzi.

Pirmajiem –Mobilitātes apliecinājums

 

„Ieguvām 7000 eiro atbalstu Eiropas Savienības Erasmus + programmā Mācību mobilitāte skolu sektorā. Projektā tika plānota četru novada izglītības iestāžu vadītāju vizīte Somijā, Joensū (Joensuu), kā arī projekta dalībnieku angļu valodas zināšanu uzlabošana pirms un pēc brauciena. Izvēlējāmies vienu pārstāvi katrā izglītības pakāpē: vidusskolas pārstāv Kuldīgas Centra vidusskolas direktore Brigita Freija, pamatskolas – Ēdoles pamatskolas direktors Aigars Matevičs, pirmsskolas izglītību – Cīrulīša vadītāja Inguna Krebse, bet speciālo izglītību – Kuldīgas pirmsskolas izglītības iestādes Bitīte-attīstības centra direktore Līga Megne. Angļu valodu viņi mācās Kuldīgas  novada pieaugušo izglītības centrā pie skolotājas Vijas Pētersones,” par projekta norisi stāsta Kuldīgas novada izglītības nodaļas projektu speciāliste Iveta Diržininka.

Somijā kuldīdznieki tikušies ar kolēģiem no Itālijas, Grieķijas, Spānijas, Slovākijas un citām Eiropas valstīm, stāstījuši par izglītības sistēmu Latvijā un raksturīgo savā mācību iestādē. Kursu tēmu lokā: iestādes darba plānošana un vadītāja loma tajā, problēmsituāciju risināšana, pedagogu un personāla nodarbinātības efektivitāte, sadarbība, līderība, pašnovērtējums. Rezultātā – iegūts sertifikāts skolvadības menedžmentā. Projekta dalībnieki būs arī vieni no pirmajiem, kuri iegūs Eiropas Mobilitātes apliecinājumu.

 

Daudz pavēsta kolēģi

 

„Esmu ļoti apmierināts, daudz uzzināju par izglītību Eiropas valstīs,” par pieredzēto saka A.Matevičs. Viņa angļu valoda esot bijusi krietni ierūsējusi, tagad mazliet ieeļļota, un septembrī ar prieku atkal uzsākšot svešvalodas nodarbības. „Cepuri nost mūsu koordinatorei Brigitai Freijai un viņas angļu mēlei! Vispār mūsu grupiņa bija izcili saliedēta,” uzsver A.Matevičs. No kursiem Somijā ēdolnieks atvedis atkal apstiprinātu atziņu, ka administrācijai jābūt kā vienam saliedētam spēkam, diemžēl mazajās skolās finanšu trūkuma dēļ direktors atstāts gandrīz viens, bez palīgiem (vietniekiem). Projektā vēl tikai no Īrijas piedalījies mazas skolas vadītājs, lielākoties tur bijuši direktori, kam jāatbild par 600 līdz 1000 audzēkņu izglītošanu.

Somi ir ļoti viesmīlīgi, arī tādu atziņu pauda A.Matevičs.

Arī I.Krebse atzīst: „Kursos kardināli jaunu tēmu nebija, toties ļoti interesantas šķita valstu prezentācijas. Mācījāmies skolā, kura tikai 1. septembrī uzsāks darbu. Izcilas tehnoloģijas, mēbeles, telpas, patiešām iespaidīgi! Ar kolēģiem strādājām grupās, izrādās, arī problēmas vairāk vai mazāk ir līdzīgas: jauniešu alkoholisms, nepietiekams finansējums mācību līdzekļiem, ne visi skolotāji labprāt apgūst jaunākās mācību metodes,” stāsta I.Krebse.

 

Attēlā:

Kuldīgas novada izglītības iestāžu direktori Somijā – Līga Megne (no kreisās), Aigars Matevičs, Brigita Freija un Inguna Krebse.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi