Aizvērt

Mazpulki atdzimst

2015. gada 25. augustā, 15:35
Raksta autors: Inguna Spuleniece
Mazpulki atdzimst
Foto: Modris Rubenis
Latvijas mazpulku jauno vadītāju skolas dalībnieki Padurē tikušies ar vietējiem mazpulcēniem un viesojušies uzņēmumā Amazone.

Latvijas mazpulku jauno vadītāju skolas dalībnieki Padurē tikušies ar vietējiem mazpulcēniem un viesojušies uzņēmumā Amazone.

 

Tur viņi sprieda, ko organizācija varētu dāvāt sev un Latvijai valsts simtgadē. Pēc tam jaunie vadītāji apciemoja slaveno Lutriņu mazpulka trušmīļu skolu. Ceļojumu Kurzemē viņi beidza Ezerē, kur dibināts pirmais Latvijas mazpulks. Tur visi apkopa pērn uzlikto mazpulku pieminekli Augsim Latvijai.

 

Teorija un prakse

Biedrības Latvijas mazpulki padomes priekšsēde Randa Medne pastāstīja, ka šis ir jauno vadītāju skolas noslēgums: „Bija sesija Mežaparkā, mazpulku centrā Saulesdārzā, bet Rāmavā, kur runājām par līderu izaugsmi, centāmies saprast principus, kā ar bērniem strādāt nevalstiskā organizācijā. Tagad skatāmies, kā darbs rit dzīvē.

Izvēlējāmies Kurzemi, jo šeit ir ļoti interesanta pieredze.

Piemēram, padurnieku dārziņš tiek kopts sadarbībā ar Amazoni, Lutriņos bērni specializējas šķirnes trušu audzēšanā, brauc uz starptautiskām izstādēm.”

Bijušajā Kuldīgas rajonā pēc pacēluma brīža palicis tikai viens mazpulks Padurē. „Bet pēdējā laikā pieaug gan mazpulku, gan dalībnieku skaits. Latvijā darbojas ap 140 mazpulkiem ar aptuveni 5000 dalībniekiem. Kritums bija vērojams, kad bērnu trūkuma un reformu dēļ tika slēgtas lauku skolas. Tagad otro gadu mācām jaunos vadītājus, kuri gatavi gan turpināt iesākto, gan veidot mazpulkus tur, kur to nav bijis. Domājams, ka dzīve laukos ir stabilizējusies. Pērn reģistrēju 13 mazpulkus.” R.Mednes sapnis būtu, lai līdz Latvijas 100. jubilejai izveidotos 200 mazpulku.

 

Divi vienā

Vienlaikus Kuldīgas Alternatīvās sākumskolas Padures filiālē beidzās pašvaldības atbalstītā nometne Darbs dara darītāju. Filiāles un mazpulcēnu vadītāja Vigra Leismane pastāstīja, ka 17 skolas bērni un trīs Kuldīgas skolu audzēkņi nedēļu cītīgi iesaistījās radošās un sporta nodarbībās, brauca ekskursijā uz Rīgu un Ķemeriem, strādāja mazpulcēnu dārzā. Nometni vadīja Alternatīvās sākumskolas skolotāja Inese Vitte, ar bērniem strādāja arī pedagoģes Anita Sāmiete, Airita Neifelde un Silva Grīniņa.

Viesi ieinteresēti noklausījās Amazones mārketinga nodaļas vadītājas Dzintras Andersones stāstījumu par sadarbību starp uzņēmumu, z/s Upeskalni, mazpulcēniem un nu jau arī citiem partneriem no mazākām Padures saimniecībām, piemēram, Avotiem.

 

„Mūsu zelta fonds”

Tā par mazpulcēniem teica Amazones valdes locekle Baiba Mikāla. „Tas, ko dara mazpulcēni, tiek darīts no sirds uz sirdi. Tā ir vērtība!” Viņas mudināti, mazpulku vadītāji piedalījās prāta vētrā par to, ko darīt organizācijas popularizēšanai un valsts jubilejai. B.Mikāla pārliecināta: kopā darītajam būs milzu vērtība. Amazones pārstāvji rosināja izstrādāt mazpulku preču zīmi, vairāki klātesošie – veidot mazpulku dārzu vai parku, kas līdzīgs Likteņdārzam. B.Mikāla bija gatava tam rast vietu Padurē, tomēr vēlāk sarunas novirzījās uz iespēju dabūt atpakaļ aizaugušo Saulesdārzu Mežaparkā. To 30. gados mazpulki ieguva lietošanā no Lauksaimniecības kameras, padomju laikā tur bija jauno dabas pētnieku paraugdārzi un izmēģinājuma lauciņi, pēc tam radusies vēlme vietu apbūvēt komerciāliem mērķiem. Toreiz sabiedrība nostājās pret, bet nu kopš gadsimta sākuma Saulesdārzs pieder valstij, ir aizaudzis un nolaists. Ja izdotos zemi atgūt, tiktu sakopta vieta Rīgā. B.Mikāla rosināja par to runāt ar zemkopības ministru.

 

Attēlā:

SIA Amazone īpašniece Baiba Mikāla mudina jaunos mazpulku vadītājus piedalīties prāta vētrā.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi