Aizvērt

Pedagogi satiekas svinīgā noskaņā

2015. gada 28. augustā, 18:35
Raksta autors: Krista Papēde
Pedagogi satiekas svinīgā noskaņā
Foto: Krista Papēde
7. Kuldīgas novada pedagogu konferencē piektdien kultūras centrā vadmotīvs bija gatavošanās Latvijas simtgadei.

Par ideju, ka valsts ir paši cilvēki, runāja Latvijas Kultūras akadēmijas profesors Jānis Siliņš. Ar simtgades svinību plānu iepazīstināja kultūras ministres ārštata padomnieks, mediju eksperts Mārtiņš Kaprāns un simtgades biroja vadītāja Linda Pavļuta, kura uzsvēra, ka pedagogu nozīme svētkos ir ļoti liela, jo tieši viņi ikdienā ar darbu un piemēru var ietekmēt skolu jaunatni. Uzrunu teica arī Kuldīgas novada domes priekšsēde Inga Bērziņa: „Visas mūsu skolas jaunajam mācību gadam ir gatavas. Novēlu, lai jums ir skolēni, kuri uz mācībām nāk ar prieku, un lai arī katrs no jums klasē iet ar prieku!”
Sesto reizi pasniegta pašvaldības izcilības balva Gada cilvēks izglītībā, kurai bija izvirzītas septiņas pedagoģes: Inese Astaševska (V.Plūdoņa Kuldīgas ģimnāzija), Jana Paipa (Kuldīgas 2. vidusskola), Iveta Vīksne (Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskola), Antra Spuļģe (Kuldīgas Centra vidusskola), Līga Zeidaka (Kuldīgas Alternatīvā sākumskola), Gunita Zemberga (Laidu pamatskola) un Vigra Leismane (Alternatīvās sākumskolas Padures filiāle). Balvu ieguvusī V.Leismane savā lekcijā Darbs dara darītāju kolēģiem stāstīja par vairāk nekā 20 gadu pieredzi mazpulka vadīšanā, mudinot šo kustību atjaunot arī citviet novadā.
Pedagoģiskā darba jubilejās tika sveikti 55 pedagogi, starp viņiem arī vizuālās mākslas skolotāja Lauma Astra Grīnvalde, kura 45 gadus nostrādājusi Turlavas pamatskolā un vairākus gadus arī Kuldīgas mākslas skolā. „Ja tā padomā, pagājis ilgs laiks, bet iepriekš nemaz nebiju atjēgusies, ka tas notiek ar mani. Kas mani pedagoģijā notur? Vienmēr ir interesanti,” viņa atzina.
Beigās kā allaž bija sarūpēts muzikāls pārsteigums, šoreiz – nostalģiski romantiskas dziesmas izpildīja Lauku muzikantu solists Normunds Ķietis un akordeoniste Inita Āboliņa.
 

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi