Aizvērt

„Rakstīsim kā Rainis – meistarīgi un paliekoši”

2015. gada 10. septembrī, 13:53
Raksta autors: Vija Zariņa
„Rakstīsim kā Rainis – meistarīgi un paliekoši”
Foto: Eduarda Skabja arhīvs
Tieši šodien aprit Raiņa 150. gadadiena. Z.A.Meierovica Kabiles pamatskolā to svin ar Dzejas stundu, kas notiek divdesmito gadu.

Jau trešdien piekalnītē pie skolas tika izveidots ziedu paklājs – uzraksts no ziediem Rainim – 150. To veidoja  arī pirmklasnieki kopā ar audzinātāju Laimdotu Rodionovu un citas klases. Tā ir pateicīga vieta, kas labi redzama kā no ceļa, tā no skolas logiem un ikvienam atgādina, ka latviešu dižgaram ir jubileja.
Šodien notiek tradicionālā Dzejas stunda.

Spaidu kārtā katram 5. līdz 9. klases skolēnam bija jāuzraksta dzejolis.

Šogad esam izvēlējušies devīzi Raksti kā Rainis – meistarīgi un paliekoši,” stāsta latviešu valodas un literatūras skolotājs, dzejošanas iedvesmotājs Eduards Skabis. No visiem jaunradītajiem dzejoļiem skolotāju žūrija izvēlējās vērtīgākos, tie izdoti skolas avīzes Kabata pielikumā Dzejas dienas kā neliela grāmatiņa. Autori tos šodien paši lasa skolas priekšā un balvā saņem dzejas grāmatiņu. Piemēram, Ievai Dubānei, Alisei Duburei un citiem tādas esot jau vairākas.

Tiek rādītas arī 5.–8. klases skolēnu izvēlēto Raiņa dzejoļu prezentācijas. „Tajās ietverti dzejas panti vai rindiņas, kas ilustrētas ar attēliem, zīmējumiem. Kā nu kurš to izjūt, saprot un parāda,” skaidro E.Skabis. Devītklasniekiem bijis nopietnāks uzdevums – izveidot Raiņa daiļrades pārskatu. „Domāju, ka Rainis joprojām ir aktuāls skolēniem. Šogad viņš gan mazliet kampaņveidīgi celts saulītē, tomēr ceru, ka būs kādam aizķēries sirdī,” cer latviešu valodas skolotājs.

 

Attēlā:

Z.A.Meierovica Kabiles pamatskolā top ziedu paklājs.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi