Aizvērt

Bērni priecājas Miķeļdienā

2015. gada 29. septembrī, 16:42
Raksta autors: Antra Grīnberga
Bērni priecājas Miķeļdienā
Foto: Aivars Vētrājs
Vakar saskaņā ar latviešu tradīcijām tika svinēta Miķeļdiena, rudens saulgrieži un gada auglīgās daļas aizvadīšanas svētki. Ar dziesmām, dejām un dabas veltēm tos svinēja arī Kuldīgas bērnudārza Ābelīte bērni.

Tur mazos priecēja skolotāju iestudēta izrāde, kopīgas dziesmas un dejas. Pēc tam svinētāji notiesāja svētku rausi un devās pagalmā, lai katra grupiņa no pašu gādātām dabas veltēm izveidotu svētku simbolus – ābolu figūras. „Mēs katru dienu auklējam 260 bērnus, un ik gadu Miķeļdienā viņi sanāk uz savu ballīti, izdzied dziesmiņas, ko apguvuši, un izdancojas,” sacīja Ābelītes metodiķe Ilze Stieģele. „Šis ir arī ražas laiks, tāpēc priecājamies, kas dārzos izaudzis. Bērni ar vecākiem nes pašu izaudzēto, tas viņiem sagādā lielu prieku.” Ar šo dienu saistīti latviešu ticējumi. Piemēram, ja Miķeļa diena un nakts ir miglaina, būs laba vasara, savukārt, ja sausa un auksta, tad vasara būs slikta. Ja Miķeļos zosis lido augstu, pavasarī būs lieli pali; ja zemu – plūdu nebūs. Jo siltāka un sausāka Miķeļdiena, jo vēlāk iestāsies ziema, un tad stipra sala nav ko bīties. Šī diena tika svinēta arī citos bērnudārzos un skolās.

 

Attēlā:

Kuldīgas bērnudārza Ābelīte grupiņa Vardītes no pašu sagādātās rudens ražas veido mākslas darbu – ābolu.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi