Vārda dienu svin: Daina, Dainis, Dainida
Otrdiena, 2018. gada 23. oktobris, 10:23
+8° C, vēja ātrums 7.7 m/s, D-DR vēja virziens

Sarunu vieta jaunajiem – čalotava

2015. gada 9. oktobrī, 19:20
Raksta autors: Vija Zariņa
Sarunu vieta jaunajiem – čalotava
Foto: Aivars Vētrājs
Uz sarunu par jauniešiem iecerēto čalotavu un mobilo aplikāciju Kuldīgas novada domes priekšsēde Inga Bērziņa bija aicinājusi jauniešu domes pārstāvjus.

Pagaidām – par 1905. gada parku

 

Septembrī Kuldīgā bija sarīkota dizaina domāšanas darbnīca Design Jam. Bez pašmāju un ārzemju mākslas studentiem tajā piedalījās arī Meldra Mēnese un Krists Kaņuks no Kuldīgas Centra vidusskolas (KCV). Viena darba grupa, kurā bija viesis arī no Peru, risināja tēmu, kā jaunietim savā pilsētā justies labāk. Tapa vairākas idejas, kas iemiesotas maketos un zīmējumos. Viena no tām – sarunu vieta jeb čalotava ar soliņiem un jumtu, kas pasargā no lietus, kur piesēst papļāpāt nelielam draugu pulciņam. Tur būtu arī iespēja piekļūt bezmaksas internetam un uzlādēt mobilās ierīces. Radīti trīs modeļi: liela telts, zem kuras ir pāris soliņu; soliņi ar augstām, no lietus sargājošām atzveltnēm; kubs ar jumtu.
I.Bērziņa pastāstīja par šo ideju un lūdza izvērtēt, kura vieta būtu vislabāk piemērota. Kopā tika nosaukts skeitparks, bērnu un jauniešu centra pagalms, soliņi pretī veikalam Drogas, galu galā – 1905. gada parks, ko jaunie cilvēki novērtēja vislabvēlīgāk. Aptuveni mēnesi jauniešu domes pārstāvji apkopos vienaudžu viedokļus, tādējādi ikviens var projektu apspriest un ko ieteikt.

 

Viedokļi dalās

Dizaina dienās dzimusi iecere arī par vairākām Kuldīgas mobilajām aplikācijām jeb lietotnēm, viena būtu paredzēta jauniešiem. Pašvaldība uzņemtos tehnisko izstrādi, bet jauniešiem vajadzētu izveidot un uzturēt tās saturu.
Te nu viedokļi dalījās. Alise Upeniece no KCV bija pārliecināta, ka rastos liela interese, arī cilvēki, kuri spētu par saturu parūpēties. Skeptiskāki bija Madara Mačiņa (Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskola), Santa Krebse un Dāvis Jansons (abi no V.Plūdoņa Kuldīgas ģimnāzijas) – informāciju pavisam vienkārši varot iegūt sociālo tīklu Twitter un Instagram kontos. Lietotne radītu interesi tikai sākumā, pēc tam lietotāji apsīktu. Vairāki uzsvēra, ka ikdienā ir ļoti aizņemti, grūti būtu atrast laiku nopietnām rūpēm par satura aktualizēšanu. Iespējams, kāda vidusskolēna sapnis tomēr ir kļūt par Kuldīgas jauniešu mobilās lietotnes satura veidotāju.

 

Par visu vairāk var uzzināt un komentēt www. draugiem.lv/kuldigasjauniesi/ un www.facebook.com/kuldigasjd/.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs pavāram, konditoram, viesmīlim

SIA "Santande" (41203009094) Ventspilī piedāvā darbu PAVĀRAM, KONDITORAM (darbs ar rauga, kārtaino un smilšu mīklu) un VIESMĪLIM. CV sūtīt e-pastā: kupfernams@inbox.lv vai zvanīt pa tālr. 29218377, www.hotelkupfernams.lv.
Aptauja

Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?

Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi