Aizvērt

Cik sver ugunsdzēsēju šļūtene?

2015. gada 9. oktobrī, 19:28
Raksta autors: Juris Lipsnis
Cik sver ugunsdzēsēju šļūtene?
Foto: Juris Lipsnis
Piektdien valsts iestādes Latvijā vēra durvis interesentiem, kuri vēlējās iepazīt to darbu. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Alsungas postenī ciemojās vietējie skolēni.

Priekšpusdienā 14 Alsungas vidusskolas pirmās un otrās klases skolēni, audzinātāju Ineses Tauberes un Daces Dunajevas pavadīti, ieradās postenī, kur tobrīd dežurēja vada komandiera vietnieks Māris Bikse un autovadītājs Andris Bloks. Iztaujājot mazos, noskaidrojās, ka viņi jau zina, ar ko ugunsdzēsēji nodarbojas un pa kādu tālruņa numuru (112) jāzvana, ja notiek nelaime. M.Bikse iepazīstināja ar dzēsēju automašīnas ekipējumu. Lai bērni saprastu, cik gara ir ūdens šļūtene, tā tika izritināta depo pagalmā. Noskaidrojās, ka katrs šļūtenes posms ir 20 metru un tajā ietilpst 70 litru ūdens, tātad ugunsdzēsējam rokās jātur apmēram trīs pirmklasnieku svars. Kad puiši ļāva interesentiem iekāpt auto kabīnē, iespējams, tapa jauns rekords, jo mašīnā ierāpās visi 14! Mazie jautāja, kā ugunsdzēsēji piekļūst liesmām, piemēram, piektajā stāvā – tik augstu taču mašīna nevarot uzbraukt. Nācās skaidrot, ka tad tiek savienoti vairāki šļūtenes posmi, un maksimālais līnijas garums ir 140 metru.
Kad VUGD darbinieki piedāvāja uzvilkt glābēja kaujas tērpu, pēkšņi izrādījās, ka pat paši mutīgākie nav ar mieru to darīt ar laika kontroli – normatīvos paredzēts, ka no signāla saņemšanas līdz mirklim, kad auto izripo pa depo durvīm, vasarā dota tikai minūte, bet ziemā – pusotra. Divi puikas tomēr piekrita iekāpt smagajos zābakos, uzvilkt biezo aizsargtērpu (tas pasargā no liesmu karstuma, bet siltā laikā ir pamatīgs izturības pārbaudījums) un uzlikt galvā ķiveri. Grūtāk gāja, kad, šādi tērptiem, bija jāizritina šļūtene.
Jādomā, ka redzētais un dzirdētais bija gana interesants – kad ekskursijas noslēgumā M.Bikse pajautāja, kurš gribētu kļūt par ugunsdzēsēju, pacēlās vismaz trīs rokas.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi