Aizvērt

Bungu ritmos

2015. gada 13. oktobrī, 15:45
Raksta autors: Jānis Silenieks
Bungu ritmos
Foto: Bērnudārza Miķelītis arhīvs
Alsungas bērnudārza Miķelītis sagatavošanas grupiņas audzēkņi piedalījušies radošajā darbnīcā Mūzikas instrumentu ceļojums Eiropas Savienības (ES) mājā Rīgā.

Darbnīca veidota kopā ar nevalstisko organizāciju Humana People to People in Latvia. Bērniem bija iespēja iepazīt dažādu tautu mūzikas instrumentus un izzināt to nozīmi kultūrā. Dalībnieki skatījās video un klausījās vairāku valstu tradicionālo mūziku un ritmus, pēc tam izgatavoja katrs savas bundziņas no sadzīvē sastopamiem materiāliem, bet pēc bungu ritmu atkārtošanas tika izveidots improvizēts orķestris.

„Par šo iespēju uzzinājām internetā,” saka Miķelīša vadītāja Aleta Lipsne. „Tūlīt arī pieteicāmies un saņēmām apstiprinājumu, ka varam piedalīties. ES mājas darbinieces bijušas patīkami pārsteigtas, ka par viņu pasākumu interesējas arī cilvēki no laukiem – esot ierasts, ka tajos piedalās pārsvarā rīdzinieki. Tā arī bija: pārējie dalībnieki bija no Rīgas, un mūsējie varēja satikt vienaudžus no galvaspilsētas bērnudārziem, kopā parotaļāties. Turklāt rīkotāji sedza daļu no ceļa izdevumiem – samaksāja par degvielu.”

Pirms došanās mājup alsundznieki kopā ar audzinātājām (bērnus pavadīja arī Mārīte Kreičmane) izstaigājuši Vecrīgu: apskatīts operas nams, Lielais Kristaps, Doma baznīcas gailis un citas interesantas vietas.

Attēlā:

Alsungas bērni radošajā darbnīcā ES mājā strādā kopā ar vienaudžiem no Rīgas.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi