Aizvērt

Nedēļa nākamajai profesijai

2015. gada 13. oktobrī, 15:53
Raksta autors: Vija Zariņa
Nedēļa nākamajai profesijai
Foto: Aivars Vētrājs
Par to, lai profesija dotu ne tikai pārticību, bet arī apmierinājumu un prieku, tātad būtu īsti piemērota, ar skolēniem tiek runāts daudzveidīgajos Karjeras nedēļas pasākumos.

Šāda nedēļa Kuldīgas novada bērniem un skolēniem notiek trešo gadu un ir kļuvusi par vērienīgu pasākumu kopumu. Domes izglītības speciāliste Lilita Mačtama pastāstīja, ka pirmsskolas vecuma bērniem Kuldīgas bibliotēkā sagatavotas tādas nodarbības, kas palīdz iepazīt profesijas, saistītas ar grāmatu tapšanu un nokļūšanu līdz lasītājam. Pamatskolēni vakar un šodien gaidīti radošajās darbnīcās: viņiem atvērta mūzikas, mākslas un sporta skola, Mākslas nams un bērnu un jauniešu centrs. 8. klases rīt īpaši aicinātas klātienē iepazīt virkni iestāžu un uzņēmumu (SIA Amazone, Vēvers, Milzu! u.c.).

Vidusskolēni šodien ar Rīgas Starptautiskās ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolas Karjeras izaugsmes centra pārstāvi tiekas sarunā par to, kā būt ne tikai darba ņēmējam, bet arī par to (un tas ļoti svarīgi), kā kļūt darba devējam. Piektdien vidusskolēni Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas Kuldīgas filiālē tiksies ar pasniedzējiem, viņi varēs izmēģināt uzmanības un koncentrēšanās testu, tā labāk iepazīstot savas spējas.

Pirmdien ap 140 skolēnu 28 komandās sacentās orientēšanās spēlē. Viņi gandrīz pārdesmit iestādēs un uzņēmumos pildīja nelielus uzdevumus. Piemēram, ģimnāzijas meiteņu komanda atzina – par policistēm viņas nederot, jo bijis grūti aprakstīt likumpārkāpēja pazīmes. Savukārt ēdolnieces gluži labi spējušas atšķirt, kurus priekšmetus lieto frizieris, kurus – šuvējs, bet kurus – grāmatvedis. 

 

Attēlā:

Kuldīgas pamatskolas komanda – Kintija Jēkabsone, Monta Jankovska, Ērika Jēkabsone, Mārtiņš Citlavs un Ričards Zariņš – SEB bankas Kuldīgas filiālē no vecākās klientu apkalpošanas speciālistes Ivetas Žilinskas saņem uzdevumu noteikt dažādu valstu banknotes.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs autoservisa vadītājam

SIA “Gros Auto Grupa” (LV40102021499) aicina darbā autoservisa vadītāju (Sūru ielā 3, Kuldīgā). Pienākumi: vadīt autoservisa darbu, sniedzot kvalitatīvus autoremonta pakalpojumus klientiem; uzturēt sadarbību ar klientiem, apzināt jaunu klientu piesaisti; plānot nepieciešamos resursus, kontrolēt to izlietošanu; vadīt komandu, kontrolēt darba izpildes kvalitāti; plānot un veikt nepieciešamo darbinieku atlasi un ievadīšanu darbā; nodrošināt prasībām atbilstošu izstrādāto materiālu un iepakojumu utilizāciju; nodrošināt klientu pretenziju un problēmsituāciju efektīvu risināšanu; nodrošināt vispusīgu saimniecisku jautājumu savlaicīgu risināšanu. Prasības: pieredze līdzvērtīgā amatā; zināšanas par auto remonta darbu plānošanu, organizēšanu, izmaksu aprēķiniem; pieredze komandas vadībā, uzdevumu plānošanā, izpildes kontrolē; labas prasmes darbā ar datoru („MS Office”); labas latviešu un krievu valodas zināšanas; atbildības izjūta, orientācija uz rezultātu, patstāvība; labas organizatora, sarunu vadīšanas un sadarbības prasmes. Piedāvājam: darbu uzņēmumā, kas ir viens no nozares līderiem; personīgās un profesionālās attīstības iespējas; atalgojumu 1050–1200 eiro (bruto). CV sūtiet e-pastā darbs@gros-auto.lv līdz 25. janvārim.
Aptauja
Kurš, jūsuprāt, būs premjerministrs?
Krišjānis Kariņš
Arvils Ašeradens
Jānis Bordāns
LDDK kandidāts Reinis Bērziņš
Kāds cits
Kurzemnieks Horoskopi