Aizvērt

Mēlīte cep pankūkas un dzīvo mājiņā

2015. gada 22. oktobrī, 15:06
Raksta autors: Vija Zariņa
Mēlīte cep pankūkas un dzīvo mājiņā
Foto: Aivars Vētrājs
Kā vecākiem pašiem līdztekus speciālistu darbam attīstīt bērna valodu un dzirdi, tika mācīts Kuldīgas pirmsskolas izglītības iestādē Bitīte-attīstības centrā.

„Mēlīte dzīvo mājiņā aiz zobiņiem. Tad viņa iziet pastaigāties un atkal atgriežas mājās. Tā mēlīte cep pankūkas,” Bitītes logopēde Rasa Rasmane gluži praktiski rāda vecākiem, kā viņi rotaļājoties var trenēt bērnu runas aparātu un atsevišķu skaņu izrunu. Savukārt logopēdes Ingunas Smutovas tēma – rotaļas bērnu fonemātiskās dzirdes attīstībai. Arī no tā, cik precīzi bērni sadzird skaņas, būs atkarīgs, cik skaidri viņi runā, un tas ietekmēs atzīmes skolas diktātos.

Bitīte kā attīstības centrs turpina rīkot metodiskus seminārus pirmsskolas pedagogiem, problēmu gadījumā konsultē ikvienu novada pirmsskolas bērnu un ar padomu palīdzēs arī viņa vecākiem,” stāsta metodiķe Aija Zepa. 20. oktobrī uz praktisku semināru bija aicināti mazuļu vecāki. Priecējis tas, ka ieradušies ne tikai kuldīdznieki, bet arī vecāki no Vārmes un Laidiem. Mammu pulkā cītīgi līdzdarbojušies arī vairāki tēvi. Pēc semināra no vecākiem saņemtas ļoti pozitīvas atsauksmes, notikusi vienošanās, ka decembrī viņi varēs ierasties uz līdzīgu satikšanos.

 

Vakar Bitītes mūzikas skolotāja Laila Ābola ar pirmsskolas skolotājiem dalījās muzikālo rotaļu un spēļu pūrā. Lailai ir arī ļoti interesantas praktiskas idejas, kā no vienkāršiem sadzīves priekšmetiem izgatavot gan skanošus, gan ritma instrumentus. Tie ir ļoti būtiski, lai radītu bērna interesi, attīstītu dzirdi un ritma izjūtu. 3. novembrī pirmsskolas skolotāji Bitītē aicināti uz Liepājas Universitātes pasniedzējas Gundegas Tomeles stāstījumu par bērnu attīstības traucējumiem.

 

 

Attēlā: Kuldīgas pirmsskolas izglītības iestādē-attīstības Bitīte centrā vecāki apgūst spēles un rotaļas bērnu valodas un dzirdes attīstībai.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi