Aizvērt

„Viens nav karotājs”

2015. gada 29. oktobrī, 15:32
Raksta autors: Inguna Spuleniece
„Viens nav karotājs”
Foto: Aivars Vētrājs
„Tas nav tikai mans, tas ir visas skolas sasniegums,” tā atzīst Kuldīgas Centra vidusskolas vēstures, kulturoloģijas, sociālo zinību un novada mācības skolotāja Antra Spuļģe, kas saņēmusi Swedbank Kuldīgas filiāles balvu par darbu ar talantīgiem skolēniem un radošumu izglītībā.

„Skolotājs viens nav karotājs. Panākumi atkarīgi no bērniem, vecākiem, kolēģiem un skolas vadības nostājas,” pārliecināta A.Spuļģe.

No Swedbank balvā saņemts planšetdators. Pedagoģe atzīst: lai gan nav pārāk aizrāvusies ar tehnoloģijām, dators noder vienmēr – informācijas meklēšanai, saziņai ar tālāk mītošiem draugiem. Ar planšeti var arī fotografēt, bet tā Antrai nav pārāk tuva nodarbe: „Esmu sākusi novērtēt laiku, dažkārt tas tiek tērēts tam, kam nevajadzētu. Daudzas tiešās saskarsmes iespējas aizgājušas nebūtībā, jo saziņa pārsvarā notiek internetā. Skolā atliek uz desmit minūtēm pazust internetam, kad daudziem šķiet, ka pasaules gals klāt.”

A.Spuļģe domā, ka balvai izvirzīta par veiksmīgu darbību konkursā Jaunais Latvijas kultūras kanons. Viņas vadītā komanda pērn rakstīja scenāriju dokumentālajai filmai Sudraba piņģerota stāsts par Mediņu un Sokolovsku ģimenes sievietēm. „Tā iekļauta starp piecām Latvijā labākajām. Saņēmām atzinību par sievišķīgāko tradīciju atspoguļošanu. Domāju: filmiņa katru gadu kļūs vērtīgāka gan ģimenei, gan citiem.”

Arī šogad, skolotājas mudināti, audzēkņi piedalās konkursā. Tēma – Rainis un Aspazija, vērtības tolaik un mūsdienās. Jaunajiem cilvēkiem to izvērtēt neesot nemaz tik viegli. Kurzemes konkursa pirmā kārta paredzēta 2. novembrī Kuldīgā.

Vērtības tiek godā celtas arī sociālajās zinībās un novada mācībā, kurai programmu A.Spuļģe pirms trim gadiem izveidojusi kopā ar skolotājām Jolantu Mediņu Kuldīgā un Gunitu Meieri Ēdolē. „Vasarā bija nometne novada piektklasniekiem. Bāzējāmies Padurē, bet apskatījām arī Rendu, Kabili, Ēdoli, Alsungu,” stāsta balvas ieguvēja.

„Vēsturi dēvē par dīvainu priekšmetu, kas visu laiku tiek pārrakstīts. Bet kurš priekšmets nemainās? Gan matemātika, gan literatūra, gan valoda,” spriež A.Spuļģe. „Vēsture ir tikai un vienīgi politisks pasūtījums. Cik katrs skolotājs izvēlas, tik par katru notikumu pastāsta. Man tuvāka kultūra, kas ar vēsturi ir cieši saistīta.” Skolotāja paironizē, ka tagad, kad pieņemtas tikumiskās audzināšanas vadlīnijas, viņai būs liegta iespēja skolēnus iepazīstināt ar sengrieķu skulptūrām.

 

Attēlā:

Kuldīgas Centra vidusskolas pedagoģes Antras Spuļģes kabinets atrodas 4. stāvā, un aiz plašajiem logiem redzamas trīs baznīcas, sarkanie dakstiņu jumti, rātsnams. Skolotāja smaida, ka arī tā var mācīt novada vēsturi – no netradicionāla skatu punkta.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi