Aizvērt

Olimpiāde – digitālā veidā

2015. gada 5. novembrī, 15:42
Raksta autors: Vija Zariņa
Olimpiāde – digitālā veidā
Foto: Aivars Vētrājs
Digitāli sagatavota un izvērtēta angļu valodas olimpiāde Kuldīgas novada devīto klašu skolēniem vakar notika Kuldīgas 2. vidusskolā. Kaut kas tāds Kurzemē sarīkots pirmoreiz, bet Latvijā otro.

„Iepriekšējās naktis gandrīz neesmu gulējusi, pārdomājot to, lai tehniski viss noritētu bez kļūdām,” sacīja Kuldīgas novada svešvalodu metodiskās apvienības vadītāja Laila Meirupska, kad bija beigusi instruēt olimpiādes dalībniekus. „Mēs ne tikai uzzināsim valodas prasmes līmeni, bet arī pildīsim valsts doto uzdevumu digitalizācijas prasmju pilnveidē. Līdz šim kaut kas līdzīgs bijis vien Valmierā.”

Kuldīgas novadā skolotāji lielākoties lieto britu grāmatu apgāda Pearson izdotās angļu valodas mācību grāmatas, un, kad L.Meirupska pavasarī sastapās ar tā pārstāvi Ivetu Vītolu, apgāds piekritis nodrošināt stundu garu testu, kas nav lēts prieks. Pārbaudes darbs sagatavots Lielbritānijā, tajā ietilpst gramatikas, valodas lietojuma, klausīšanās, rakstīšanas un runas pārbaude. Skolēniem pie datora ne tikai jāraksta, bet arī jālieto austiņas, teksts jāierunā mikrofonā.

Katram ir atšķirīgs materiāls, lai izslēgtu norakstīšanu.

Datorprogramma darbus arī labo, un tas novērš subjektivitāti. Jau pēc pāris stundām sīka analīze nonāks L.Meirupskas un citu skolotāju un skolēnu ziņā. Olimpiādi palīdzēja nodrošināt divi informātikas skolotāji.

„Arī es esmu nedaudz satraukta tāpat kā skolēni. Tas ir patiešām interesanti,” uzskata skolotāja Agita Zubriļena. Līdz šim olimpiādes materiālus pedagoģes gatavojušas pašas. Digitāli noritējusi tikai fizikas olimpiāde 10. klasei.

 

Attēlā:

Kuldīgas novada angļu valodas olimpiādes dalībnieki koncentrējušies pirmajai digitālajai pārbaudei Kurzemē. Priekšplānā Gatis Timmermanis no Vilgāles pamatskolas un Betija Priediņa no Ēdoles pamatskolas.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs autoservisa vadītājam

SIA “Gros Auto Grupa” (LV40102021499) aicina darbā autoservisa vadītāju (Sūru ielā 3, Kuldīgā). Pienākumi: vadīt autoservisa darbu, sniedzot kvalitatīvus autoremonta pakalpojumus klientiem; uzturēt sadarbību ar klientiem, apzināt jaunu klientu piesaisti; plānot nepieciešamos resursus, kontrolēt to izlietošanu; vadīt komandu, kontrolēt darba izpildes kvalitāti; plānot un veikt nepieciešamo darbinieku atlasi un ievadīšanu darbā; nodrošināt prasībām atbilstošu izstrādāto materiālu un iepakojumu utilizāciju; nodrošināt klientu pretenziju un problēmsituāciju efektīvu risināšanu; nodrošināt vispusīgu saimniecisku jautājumu savlaicīgu risināšanu. Prasības: pieredze līdzvērtīgā amatā; zināšanas par auto remonta darbu plānošanu, organizēšanu, izmaksu aprēķiniem; pieredze komandas vadībā, uzdevumu plānošanā, izpildes kontrolē; labas prasmes darbā ar datoru („MS Office”); labas latviešu un krievu valodas zināšanas; atbildības izjūta, orientācija uz rezultātu, patstāvība; labas organizatora, sarunu vadīšanas un sadarbības prasmes. Piedāvājam: darbu uzņēmumā, kas ir viens no nozares līderiem; personīgās un profesionālās attīstības iespējas; atalgojumu 1050–1200 eiro (bruto). CV sūtiet e-pastā darbs@gros-auto.lv līdz 25. janvārim.
Aptauja
Kurš, jūsuprāt, būs premjerministrs?
Krišjānis Kariņš
Arvils Ašeradens
Jānis Bordāns
LDDK kandidāts Reinis Bērziņš
Kāds cits
Kurzemnieks Horoskopi