Aizvērt

Visi sagriež danci

2015. gada 10. novembrī, 15:24
Raksta autors: Vija Zariņa
Visi sagriež danci
Foto: Modris Rubenis
Vakar izglītības iestādēs svinēja latvisko Mārtiņdienu: bērni maskojās, dejoja, dziedāja, daudzviet notika tirdziņš.

Kuldīgas pirmsskolas izglītības iestādē Ābelīte notika divi pasākumi: viens mazākajiem, otrs lielākajiem. Maskotos mārtiņbērnus dancot un rotaļāties vedināja skolotājas Jana Krūmiņa un Sandra Kleinhofa, viņām palīdzēja kolēģes. Pēc pasākuma gāja vaļā tirgus. Par centiem varēja nopirkt gardumus, ko bērni gatavojuši kopā ar vecākiem. Šiem svētkiem mājās top maskas, tiek cepti pīrāgi, cepumi, maizītes. „Aizvien biežāk lietojam maskas no iepriekšējiem gadiem, vai vecāki aizņemtības dēļ tās nopērk. Tomēr joprojām ir dzīva tradīcija darināt arī pašiem,” stāsta Ābelītes vadītāja Ruta Ziemele.

Mārtiņdiena ver durvis ziemai – sācies maskošanās laiks, un sākam gaidīt Ziemassvētkus. Ja Mārtiņi ir skaidri – ziemā būs sals; ja silti un miglaini – būs mīksta ziema. Ja vēl var art, tad nākamajā gadā to varēs tikai pēc Vasarsvētkiem.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs autoservisa vadītājam

SIA “Gros Auto Grupa” (LV40102021499) aicina darbā autoservisa vadītāju (Sūru ielā 3, Kuldīgā). Pienākumi: vadīt autoservisa darbu, sniedzot kvalitatīvus autoremonta pakalpojumus klientiem; uzturēt sadarbību ar klientiem, apzināt jaunu klientu piesaisti; plānot nepieciešamos resursus, kontrolēt to izlietošanu; vadīt komandu, kontrolēt darba izpildes kvalitāti; plānot un veikt nepieciešamo darbinieku atlasi un ievadīšanu darbā; nodrošināt prasībām atbilstošu izstrādāto materiālu un iepakojumu utilizāciju; nodrošināt klientu pretenziju un problēmsituāciju efektīvu risināšanu; nodrošināt vispusīgu saimniecisku jautājumu savlaicīgu risināšanu. Prasības: pieredze līdzvērtīgā amatā; zināšanas par auto remonta darbu plānošanu, organizēšanu, izmaksu aprēķiniem; pieredze komandas vadībā, uzdevumu plānošanā, izpildes kontrolē; labas prasmes darbā ar datoru („MS Office”); labas latviešu un krievu valodas zināšanas; atbildības izjūta, orientācija uz rezultātu, patstāvība; labas organizatora, sarunu vadīšanas un sadarbības prasmes. Piedāvājam: darbu uzņēmumā, kas ir viens no nozares līderiem; personīgās un profesionālās attīstības iespējas; atalgojumu 1050–1200 eiro (bruto). CV sūtiet e-pastā darbs@gros-auto.lv līdz 25. janvārim.
Aptauja
Kurš, jūsuprāt, būs premjerministrs?
Krišjānis Kariņš
Arvils Ašeradens
Jānis Bordāns
LDDK kandidāts Reinis Bērziņš
Kāds cits
Kurzemnieks Horoskopi