Aizvērt

Zinošākā devītklasniece Kurzemē

2015. gada 13. novembrī, 14:28
Raksta autors: Vija Zariņa
Zinošākā devītklasniece Kurzemē
Foto: Aivars Vētrājs
Kuldīgas 2. vidusskolas audzēkne Kristiana Kovaļevska laikraksta Diena rīkotajā 9. klašu konkursā Kas notiek? atzīta par zinošāko skolēnu Kurzemē.

„Patiešām nebiju gaidījusi. Jūtos priecīga un lepna, joprojām nespēju tam īsti noticēt,” tā par negaidīto vēsti saka meitene, pat mazliet satraukta par sev pievērsto uzmanību. „Konkurss notika 23. oktobrī. Abas mūsu skolas devītās klases klausījās 35 jautājumus un rakstīja atbildes. Tika skartas visdažādākās jomas, piemēram, Eirovīzijas dziesmu konkurss, politika, sociālā sfēra un citas. Daudz jautājumu bija par Rīgas pašvaldībā notiekošo, bet tas mums, Kurzemē dzīvojošajiem, nav tik aktuāli,” stāsta Kristiana.

Konkursa organizatori uzsver, ka 16 gados šie bijuši vieni no āķīgākajiem jautājumiem par aizvadītā gada notikumiem Latvijā un pasaulē. Šogad piedalījušies 11 tūkstoši devītklasnieku no 586 klasēm.

Par Kristianas uzvaru īpaši priecājušies mamma Dace Saulīte, tētis Ruslans Kovaļevskis, brālis Adrians un draudzene Kristiāna Rozentāle. Tieši šos mīļos cilvēkus Kurzemes uzvarētāja ņems līdzi vizītē pie Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa 27. novembrī Rīgā. „Būs interesanti satikties ar citu novadu skolēniem.”

Kristianas skolotāji saka: meitenei esot nopietna attieksme pret mācībām, stundās pārrunāto viņa vērīgi klausoties.

„Mājās ar mācībām nav daudz jānopūlas, jo stundās visam sekoju līdzi,” piekrīt meitene. „Visvairāk man patīk matemātika un latviešu valoda. Darbojos skolēnu līdzpārvaldē un dziedu skolas ansamblī, brīvajā laikā gleznoju. Ar interesi lasu jaunumus internetā par to, kas notiek gan pie mums, gan ārzemēs. Vecmāmiņa abonē Kurzemnieku, un arī to es izlasu. Visbiežāk no sākuma līdz beigām, vispirms gan ieinteresē raksti, kuros pieminēts kāds pazīstams cilvēks.”

 

Attēlā:

„Nākamā gada konkursa Kas notiek? dalībniekiem varu vēlēt, lai lasa ziņas, interesējas par Latvijas un pasaules jaunumiem un krāj zināšanas,” novēl šī gada Kurzemes uzvarētāja, Kuldīgas 2. vidusskolas devītklasniece Kristiana Kovaļevska.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi