Aizvērt

Spēks, attapība, komandas gars

2015. gada 13. novembrī, 14:39
Raksta autors: Vija Zariņa
Spēks, attapība, komandas gars
Foto: Aivars Vētrājs
Lāčplēša dienas noskaņās militarizētā stafetē un citos sacensību veidos spēkiem mērojās gan Kuldīgas, gan apkārtējo novadu jaunieši.

Lauri saldeniekiem

Kuldīgā jau tradicionālas kļuvušas sacensības Spēks un daile. Tās tiek organizētas vieglatlētikas manēžā, sadarbojoties bērnu un jauniešu centram, jauniešu domei un Zemessardzes 45. nodrošinājuma bataljonam. Sacensībām ir četras daļas – lai pretendētu uz uzvaru, komandai jāpiedalās visās. Pirmā ir militārā stafete laukā, otrā – šāda stafete manēžā. Sacensību trešajā daļā dalībniekiem jāparāda zināšanas un prasmes pirmajā palīdzībā, bet ceturtajā pie punktiem var tikt par vēstures izpratni.

Šogad sacentās ne tikai Kuldīgas vidusskolu un tehnikuma skolēni, bet arī jaunieši no Brocēniem, Alsungas, Saldus – kopā deviņas komandas. Pirmo un trešo vietu nācās atdot ciemiņiem: vislabākie bija Saldus 2. vidusskolas pārstāvji, 3. vietā – Brocēnu vidusskola. Godpilno otro vietu ieguva V.Plūdoņa Kuldīgas ģimnāzija.

Kuldīgas jauniešu domes dalībniece Santa Krebse Spēka un dailes organizēšanā piedalās trešo gadu: „Varētu teikt, ka viens no atbildīgajiem pienākumiem ir meklēt sponsorus. Gada laikā pasākumu ir daudz, un arī tiem vajag atbalstu, turklāt negribas visu laiku uzrunāt vienus un tos pašus uzņēmumus vai zemnieku saimniecības. Bet jāsaka paldies Kuldīgas uzņēmējiem – daudzi ir patiešām atsaucīgi.”

 

Cīnās par Lāčplēša titulu

11. novembrī Zemessardzes 45. nodrošinājuma bataljons savā teritorijā Kuldīgā rīkoja sacensības pamatskolēniem Kuldīgas Lāčplēši, kurās piedalījās 11 vienības. Tika pārbaudīts spēks, veiklība un komandas gars.

5.–7. klašu grupā uzvarēja Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskola (KMHZV), 2. vietā – Kuldīgas Centra vidusskolas (KCV) Lāčplēši, 3. – KCV komanda Gangsteri, 4. – Kuldīgas Alternatīvā sākumskola, 5. – Kuldīgas ģimnāzija.

8.–9. klašu grupā uzvaras laurus plūca Kuldīgas pamatskolas 8. klase, 2. vietā – KCV 9.b klase, 3. – Kuldīgas pamatskolas devītie, 4. – KMHZV, 5. – KCV 8.b klase, 6. – ģimnāzija.

 

Attēlā:

Militarizētās sacensības Spēks un daile. Pa dubļiem ar vienām slēpēm distancē Kuldīgas Centra vidusskolas komanda.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi