Aizvērt

Ar siltu piparkūkas sirdi

2015. gada 10. decembrī, 17:02
Raksta autors: Vija Zariņa
Ar siltu piparkūkas sirdi
Foto: Modris Rubenis
Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskolā (KMHZV) Ziemassvētku gaidīšana un gada nogales tuvums ienācis ar piparkūku smaržu un labdarību.

Vairākus gadus skolas kolektīvs braucis uz Ziemupi ciemos pie Ziemassvētku vecīša, kura biroju vada biedrība Ziemupīte. Jau rudenī tapis zināms, ka biedrība organizēs labdarības akciju Kurzemes daudzbērnu ģimenēm. Šogad tāda pirmoreiz notiek arī Kuldīgas pusē, kur to aktīvi atbalstījusi sociālā dienesta darbiniece Vineta Brūdere-Sedliņa. „Ar labdarību nodarbojamies trešo gadu. Šogad nolēmām neaprobežoties ar savu pagastu un sadarboties ar citām vietām Kurzemē,” stāsta viens no Ziemupītes galvenajiem rūķiem Daiga Kadeģe. 

KMHZV skolotāja Aina Tovstuļaka uzsver: „Mūsu skolēni un viņu vecāki bija ļoti atsaucīgi. Uz skolu tika atnestas grāmatas, rotaļlietas, marinējumi un konservi, sulu pudeles, pat suņu barība un daudz kas cits. To visu saņems cita novada cilvēki. Apbrīnojamā kārtā aktīvas ziedotājas bija arī mūsu daudzbērnu ģimenes.”

Piparkūku cepšana bijis liels prieks pašiem un tāds mazumiņš, ar ko vēl skola papildinājusi dāvanas. Rosoties līdzpārvaldei un skolotājai Guntrai Buividai, izcepti četri kilogrami piparkūku mīklas. Saziedotais un daļa izceptā nokļuvusi Ziemupītes rūķu dāvanu maisos. KMHZV līdzpārvaldes skolēniem viesojoties Kuldīgas Centra vidusskolā, līdzi ņemtas piparkūkas, tās tirgotas arī pilsētas Ziemassvētku tirdziņā, kurā izskanējis skolas koncerts Kur palicis sniegs.

 

Attēlā:

Svētku prieks mīt sirdī, plīvo apkārt, tomēr nedaudz sniega gan noderētu – apgalvo piparkūku cepēji: Ieva Valdmane, Kristaps Rūdolfs Obodņikovs, Katrīna Luīze Lagzdiņa, Roberta Balode, skolotāja Aina Tovstuļaka, Nils Zīle un skolotāja Guntra Buivida.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi