Aizvērt

Kad rokās ilgotais diploms

2015. gada 17. decembrī, 15:58
Raksta autors: Vija Zariņa
Kad rokās ilgotais diploms
Foto: Laila Liepiņa
Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) Kuldīgas filiāles kārtējā izlaidumā izglītības dokumentu saņēma 47 pedagogi un komerczinības apguvušie.

Paveikts liels darbs

Kuldīgas kultūras centra zāli  12. decembra vakarā piepildīja kupls apsveicēju pulks. Kamēr viesi ieņēma vietas zālē, absolventi stājās svinīgam gājienam, lai pēc brīža sēstos goda vietā. „Šodien diplomu saņem cilvēki no 11 Kurzemes novadiem: 18 absolventi no uzņēmējdarbības programmas, deviņi – no pirmsskolas un sākumskolas izglītības programmas (četri gadi trīs mēneši), kā arī 20 – no pirmsskolas izglītības programmas (divi gadi trīs mēneši). Īpaši priecājos par aizputnieci Guntu Celinsku, kura pabeidza uzņēmējus un studijas nosauca par aizraujošāko, gandarījuma visvairāk piepildīto laiku,” saka Kuldīgas filiāles vadītāja Ruta Karloviča. Uz svinīgo brīdi bija ieradusies arī RPIVA rektore Daina Voita. Viņa absolventus aicināja neapsīkt un turpināt sevis pilnveidošanu. Saldeniece Una Briekmane un kuldīdzniece Inta Matisone pabeigušas pirmsskolas skolotāju programmu:

Ir milzīgs gandarījums, jo paveikts liels darbs.”

Abas jaunās speciālistes tāpat kā studiju biedrenes jau strādā pirmsskolā, vairākas darbu atradušas prakses laikā. 

 

Īpaša diena arī mammai

 

Pirmsskolas un sākumskolas programmas absolvente, kuldīdzniece Laura Čakle strādā Kuldīgas 2. vidusskolā, bet Evita Pērševica apvieno darbu bērnudārzā Cīrulītis un Kurzemes Radio. Jaunās sievietes smaida un teic, ka pirms izlaiduma satraukums lielāks nekā pirms bakalaura darba aizstāvēšanas. Nepilna laika studijas neesot bijušas vieglas – darbs jāapvieno ar mācībām, jārod laiks ģimenei.

Sveicēju pulkā ir arī Evitas mamma Lonija Pērševica, kura uz meitas izlaidumu atbraukusi no Īrijas: „Man šī ir īpaša diena. Esmu ārkārtīgi lepna par Evitu. Pašai augstākās izglītības nav, bet jaunībā arī es vēlējos kļūt par skolotāju, tāpēc meita savā veidā piepildījusi manu sapni. Gandarījums, ka spēju palīdzēt meitai.” Kuldīdznieces Jeļena Miezīte un Inese Astaševska atnākušas apsveikt pirmsskolas skolotāju Helēnu Bērtiņu. Abas joko, ka pašas esot mūžīgās studentes – Inese pēc pāris mēnešiem absolvēs Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas maģistrantūru, savukārt Jeļena šoruden tajā pašā augstskolā sākusi fizioterapijas studijas.

 

Attēlā:

Diplomētās pedagoģes, Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas absolventes Evita Pērševica un Laura Čakle: „Pirms diploma saņemšanas esam satrauktas vairāk nekā pirms bakalaura eksāmena. Liela pateicība pienākas arī mūsu ģimenēm.”

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi