Vārda dienu svin: Daina, Dainis, Dainida
Otrdiena, 2018. gada 23. oktobris, 11:19
+8° C, vēja ātrums 6.7 m/s, D-DR vēja virziens

Pirmklasniekiem vietu vēl gana

2016. gada 5. janvārī, 15:57
Raksta autors: Inguna Spuleniece
Pirmklasniekiem vietu vēl gana
Foto: Modris Rubenis
Bērnu pieteikšana Kuldīgas novada skolu 1. klasēs, kas sākusies aizvakar, rit bez lielas ažiotāžas. Izņēmums ir Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskola, kurā uz 24 vietām jau 4. janvāra priekšpusdienā pieņemti 32 vecāku pieteikumi.

Rindas kārtībā

„Kā katru gadu, vietu vairs nav humanitārajā skolā,” vakarrīt atzina domes izglītības nodaļas vadītāja Santa Dubure. Kāpēc tur pieņemts vairāk iesniegumu, viņa skaidro: „Skolas pieredze ir tāda, ka vecāki galējo lēmumu vēl nav pieņēmuši, tādēļ līdz septembrim sarakstā var būt izmaiņas.”

Izglītības pārvaldes rīcībā bija informācija, ka 4. janvārī līdz 13.00 Kuldīgas pamatskolā bija divi pieteikumi, Kuldīgas Centra vidusskolā – astoņi, Kuldīgas 2. vidusskolā un Alternatīvajā sākumskolā – pa 12.

S.Dubure atgādina, ka līdz 14. martam 1. klasei skolās rindas kārtībā pieņem Kuldīgas novadā deklarētos bērnus. Tāpat rindā tiek reģistrēti citu pašvaldību bērni, kuriem kādā Kuldīgas novada skolā mācās brāļi vai māsas vai strādā kāds no vecākiem. No 15. marta līdz 29. aprīlim brīvajās vietās varēs pieteikt pārējos skolas vecumu sasniegušos bērnus neatkarīgi no dzīvesvietas. Pēc 29. aprīļa, kad izvēle varētu būt neliela, bērnus varēs pieteikt atlikušajās vietās. To paredz Kuldīgas novada domes lēmums. „Pašvaldībai jānodrošina mācību iespēja visiem skolas vecuma bērniem, un to mēs arī darām,” teic S.Dubure. Par lauku skolām viņai informācijas pagaidām nav. 

 

Ar lēmumu nav mierā

 

Kurzemnieks vakar un aizvakar saņēma to vecāku zvanus, kuri nav paspējuši savas atvases pieteikt humanitārajā vidusskolā. Kāda sieviete teic, ka ir deklarēta Kuldīgas novadā, turklāt viņas bērns šīs skolas 8. klasē jau mācās, bet tas neesot uzskatīts par priekšrocību, mamma ir neizpratnē.

Direktore Valda Gaure skaidro, ka dome noteikusi 24 skolēnus klasē, varbūt atļaušot paņemt vēl kādu, bet iesniegumi vairs netiek pieņemti. Par mammas pretenzijām viņa saka: „Tāds nu reiz ir domes lēmums. Par to esmu daudzkārt runājusi direktoru sanāksmēs. Var iznākt tā, ka vecākiem bērni jāvadā uz vairākām skolām. Pat novadā deklarētajiem skolas darbiniekiem nav privilēģiju – viss notiek rindas kārtībā. Tāpēc jau no septembra izzinājām, kuriem mūsu vecāku bērniem šeit ir brāļi un māsas, un brīdinājām, kad būs uzņemšana. Vairāk neko darīt nevaram un iepriekš nekādus iesniegumus neesam pieņēmuši.”

 

Viss norit plūstoši

Kuldīgas pamatskolas direktora vietnieks Vladimirs Osmanovs pastāstīja, ka 4. janvārī bija pieteikti trīs audzēkņi, nākamajā rītā – vēl trīs.

Gan šīs, gan pārējo skolu durvis ir atvērtas. „Vecāki piesakās, rindās nestāv. Pirmajā dienā līdz vakaram bija pieteikti desmit audzēkņi. Problēmu nav,” pastāstīja Kuldīgas Centra vidusskolas direktore Brigita Freija.

Gan šī mācību iestāde, gan Alternatīvā sākumskola drīkst atvērt trīs pirmās klases ar vismaz 18 audzēkņiem. Alternatīvajā sākumskolā līdz vakardienas rītam bija 15 pieteikumu. Sešgadīgo bērnu grupiņā te ir 15 audzēkņu. Iesniegumus raksta arī šo bērnu vecāki, uzņemšana notiek rindas kārtībā. „Izvēle ir vecāku ziņā, bet parasti jau mūsu pirmsskolas bērni te paliek,” skaidro direktore Lorita Dermane.

Kuldīgas 2. vidusskolā tāpat varētu būt trīs 1. klases: viena parastā un divas ar iekļaujošo izglītību bērniem ar valodas traucējumiem un mācīšanās grūtībām. Direktore Ruta Karloviča apgalvo, ka viss norit mierīgi: „Tomēr vecāki ir krietni aktīvāki, salīdzinot ar pērno gadu.”
 

Attēlā:

Kuldīgas pamatskolas darbvede Alla Krauze aicina pirmklasnieku vecākus nākt pieteikties. Skola ir remontēta, pedagogu kolektīvs saliedēts. Mazuļiem tiek arī launags, ir iespēja mācīties pagarinātās dienas grupā, līdz vecāku atnākšanai uzkavēties rotaļu istabā, kur visiecienītākie ir novuss un galda futbols.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs pavāram, konditoram, viesmīlim

SIA "Santande" (41203009094) Ventspilī piedāvā darbu PAVĀRAM, KONDITORAM (darbs ar rauga, kārtaino un smilšu mīklu) un VIESMĪLIM. CV sūtīt e-pastā: kupfernams@inbox.lv vai zvanīt pa tālr. 29218377, www.hotelkupfernams.lv.
Aptauja

Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?

Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi