Vārda dienu svin: Daina, Dainis, Dainida
Otrdiena, 2018. gada 23. oktobris, 10:43
+8° C, vēja ātrums 6.7 m/s, D-DR vēja virziens

Turpinās makulatūras vākšana

2016. gada 9. janvārī, 12:27
Raksta autors: Vija Zariņa
Turpinās makulatūras vākšana
Foto: Aivars Vētrājs
Kuldīgas novadā visvairāk makulatūras, rēķinot uz vienu audzēkni, līdz šim savākts Turlavas pamatskolā, bet kopumā visvairāk – Kuldīgas Centra vidusskolā (KCV). Individuāli izcēlies mazais kuldīdznieks Mārcis Čukna.

Konkursam Tīrai Latvijai, ko tradicionāli organizē biedrība Zaļā josta, Kuldīgas un Skrundas novadā pieteikušās 17 izglītības iestādes un to filiāles, bet termiņš vēl pagarināts līdz 25. janvārim. Vākšana ilgs līdz 14. martam, bet konkursa rezultāti taps zināmi  9. maijā.
Abos novados vissparīgākie bijuši audzēkņi Turlavas pamatskolā (12,843 kg katram), tai seko Z.A.Meierovica Kabiles pamatskola (5,671 kg), tad pērnā gada 3. vietas ieguvēja valstī Kuldīgas pirmsskolas izglītības iestāde (PII) Cīrulītis (5,24 kg).
Kopumā visvairāk makulatūras savākts KCV (1920 kg), nākamie ir Turlavas pamatskola (1310 kg) un Cīrulītis (1247 kg). Individuāli izcēlies Kuldīgas Bitītes audzēknis M.Čukna (776 kg), kuram līdz šim ir 6. rezultāts valstī. Mārča vecāki iesaistījušies ļoti aktīvi, cer sasniegt labus rezultātus, un līdzjutējos ir visa bērnudārza grupiņa.
„Šogad vairs tik labi nebūs,” uzskata Cīrulīša vadītāja Inguna Krebse. Esot jau aizvesti trīs konteineri, vecāki piedaloties katrs ar savu drusciņu, bet, lai gūtu redzamus rezultātus, kādam jāuzņemas trakais uzdevums ziedot savu laiku un transporta izdevumus. Par aktivitāti īpaši varot uzteikt grupiņu Pūki un Zīļuki vecākus. „Vēl jau neesam izmantojuši pagājušogad iegūto balvu – iespēju stādīt mežu,” stāsta I.Krebse. „Saņēmām to vēlu jūnijā un izmantosim pavasarī. Mums dots transports 40 cilvēkiem un stādāmmateriāls. Izvēlēsimies aktīvākās vecāko bērnu grupiņas.”
Bērnudārzā kā Zaļā karoga izglītības iestādē otro gadu tiek šķiroti atkritumi. Katrā grupiņā ir konteineri papīram un plastmasai, bet sētā – atsevišķas tvertnes jau nosauktajiem atkritumu veidiem un arī stiklam.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs pavāram, konditoram, viesmīlim

SIA "Santande" (41203009094) Ventspilī piedāvā darbu PAVĀRAM, KONDITORAM (darbs ar rauga, kārtaino un smilšu mīklu) un VIESMĪLIM. CV sūtīt e-pastā: kupfernams@inbox.lv vai zvanīt pa tālr. 29218377, www.hotelkupfernams.lv.
Aptauja

Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?

Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi