Aizvērt

Arī garākā skaida

2016. gada 15. janvārī, 13:48
Raksta autors: Vija Zariņa
Arī garākā skaida
Foto: Aivars Vētrājs
Aizvadītā nedēļa Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikumā bija veltīta galdnieka amatam – tradicionālās Galdnieku dienas tiek rīkotas reizi četros gados.

„No pirmdienas līdz piektdienai stundas nenotiek, un mācību laiks no pusdeviņiem rītā līdz trijiem veltīts tikai profesijai,” stāsta galdnieku nodaļas vadītājs un konkursa organizators Mārtiņš Mednieks. „Notiek profesionāli konkursi, kā arī jautrākas sacensības Garākā skaida, Ātrākais zāģeris, meistarklases, semināri. Skolā ierodas nozares uzņēmumu pārstāvji, piemēram, šogad no firmas Akzo Nobel, varēja iepazīt uzņēmuma Osmo eļļas.”

Galdnieku dienās ir ap 90 dalībnieku, ieskaitot tā sauktās Eiropas Savienības grupas, kurās mācās jaunieši, kas vidusskolu jau pabeiguši, kā arī Nodarbinātības valsts aģentūras veidotās grupas, kas apgūst šo arodu. Pasākumu nodrošina deviņi nodaļas pedagogi. Interesanti, ka galdniecību un tai radniecīgas specialitātes apgūt piesakās aizvien vairāk meiteņu, kopumā viņas ir astoņas.

Vēl nav zināmi visi uzvarētāji, bet konkursā Labāk iepazīsti koku sugas un tehnoloģijas uzvarējusi mēbeļgaldnieku 1. grupa: Gints Ūdris, Pēteris Kārkliņš, Jurģis Darģis, Emīls Skrubis, Gatis Rancāns, Ansis Umbraško, Janeks Umbraško. Konkursā Garākā skaida, kurā piedalās ne vien galdnieki, bet arī mēbeļu restauratoru asistenti, ciparvadības darbgaldu operatori un mēbeļu dizaina speciālisti, uzvarēja Kārlis Bērziņš (viņš noēvelēja 3,1 m garu skaidu), 2. vietā Reinis Mežiņš, 3. – Emīls Zālītis.  

 

Attēlā:

Galdnieku dienu konkurss Garākā skaida Kuldīgas tehnikumā. Puišu skatu pavadīta, ar viņiem konkurēt grasās topošā mēbeļu dizainere Katrīna Spēkaine, kura starp meitenēm izcīnīja labāko rezultātu – 1,68 m.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi