Aizvērt

Gaismas galds un gaismas molberts

2016. gada 21. janvārī, 14:44
Raksta autors: Vija Zariņa
Gaismas galds un gaismas molberts
Foto: Aivars Vētrājs
Kuldīgas pirmsskolas izglītības iestādē Bitīte-attīstības centrā iekārtots kabinets sensoro maņu attīstībai.

„Mūsu iestāde tiek uzturēta par valsts naudu, cenšamies to virzīt mērķtiecīgi un ļoti daudz tērējam attīstībai: spēlēm, didaktiskajiem materiāliem. Aptuveni par 1000 eiro esam iegādājušies iekārtas sensorajai istabai,” skaidro Bitītes vadītāja Līga Megne, jaunajā kabinetā rādot gaismas molbertu, gaismas galdus, kinētiskās smiltis un gudro plastilīnu.

Uz gaismas molberta, kas ir stikla plāksne, tiek zīmēts ar krāsām, bet īpašs apgaismojums rezultātu dara telpiskāku, maina tā krāsas. Zem abu gaismas galdu stikla virsmas spīd gaisma, ko ar pulti var mainīt vai visos varavīksnes toņos. Uz viena galda uzbērta manna un salikti dabas materiāli: čiekuri, gliemežvāki. Uz otra – griķi, kuros iebuksējušas rotaļu mašīnas. Izrādās, īpašā gaisma ļauj bērniem labāk koncentrēties, rosina iztēli un iedvesmu, tā ļaujot apgūt jaunas zināšanas un prasmes.

Kinētiskās smiltis no pirmā skata atgādina parastas, mitras smiltis. Gluži kā mīkla tās turas kopā, lieliski ļaujas veidošanai un ir antibakteriālas. Arī gudrais plastilīns, lai kā mīcīts un stiepts, turas kopā, bet mests no grīdas tas atlec kā bumbiņa.

„Bērniem ļoti patīk šeit darboties, viņi ar azartu zīmē un izpilda vingrinājumus, rotaļājas. Notiek gan individuālais darbs, gan nodarbības nelielās grupās,” stāsta L.Megne. Atmosfēru patīkamāku darot mīkstais paklājs un mierīgā mūzika. Arī vairākās grupiņās bērniem pieejams kāds minētais palīglīdzeklis, bet jaunajā kabinetā tie koncentrēti vienuviet.

 

Attēlā:

Kuldīgas pirmsskolas izglītības iestādes Bitīte-attīstības centra vadītāja Līga Megne demonstrē, kā bērni jaunajā sensorajā istabā izmanto gaismas molbertu.   

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs autoservisa vadītājam

SIA “Gros Auto Grupa” (LV40102021499) aicina darbā autoservisa vadītāju (Sūru ielā 3, Kuldīgā). Pienākumi: vadīt autoservisa darbu, sniedzot kvalitatīvus autoremonta pakalpojumus klientiem; uzturēt sadarbību ar klientiem, apzināt jaunu klientu piesaisti; plānot nepieciešamos resursus, kontrolēt to izlietošanu; vadīt komandu, kontrolēt darba izpildes kvalitāti; plānot un veikt nepieciešamo darbinieku atlasi un ievadīšanu darbā; nodrošināt prasībām atbilstošu izstrādāto materiālu un iepakojumu utilizāciju; nodrošināt klientu pretenziju un problēmsituāciju efektīvu risināšanu; nodrošināt vispusīgu saimniecisku jautājumu savlaicīgu risināšanu. Prasības: pieredze līdzvērtīgā amatā; zināšanas par auto remonta darbu plānošanu, organizēšanu, izmaksu aprēķiniem; pieredze komandas vadībā, uzdevumu plānošanā, izpildes kontrolē; labas prasmes darbā ar datoru („MS Office”); labas latviešu un krievu valodas zināšanas; atbildības izjūta, orientācija uz rezultātu, patstāvība; labas organizatora, sarunu vadīšanas un sadarbības prasmes. Piedāvājam: darbu uzņēmumā, kas ir viens no nozares līderiem; personīgās un profesionālās attīstības iespējas; atalgojumu 1050–1200 eiro (bruto). CV sūtiet e-pastā darbs@gros-auto.lv līdz 25. janvārim.
Aptauja
Kurš, jūsuprāt, būs premjerministrs?
Krišjānis Kariņš
Arvils Ašeradens
Jānis Bordāns
LDDK kandidāts Reinis Bērziņš
Kāds cits
Kurzemnieks Horoskopi