Aizvērt

Satiksmes noteikumos – zinoši

2016. gada 28. janvārī, 14:56
Raksta autors: Vija Zariņa
Satiksmes noteikumos – zinoši
Foto: Aivars Vētrājs
Kuldīgas Alternatīvās sākumskolas un Skrundas vidusskolas komanda ceturtdien piedalījās Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) konkursa Gribu būt mobils pusfinālā, kas pirmo reizi notika Kuldīgā.

Tradicionālajā 6.–8. klašu konkursā vietu pusfinālā bija izcīnījušas desmit komandas, bet piedalījās deviņas – ne vien kuldīdznieki un skrundenieki, bet arī viesi no Brocēniem, Saldus, Remtes, Nīcas, Rucavas un Popes. Vienā no pieciem uzdevumiem

pirmoreiz izmantots no Rīgas atvestais skārienjutīgais, interaktīvais galds, uz kura var pārbīdīt ceļa zīmes virtuālā krustojumā.

Šoreiz arī daudz vairāk individuālo uzdevumu.

CSDD sabiedrisko attiecību speciāliste Valda Kjaspere ieradās ar krietnas pusstundas nokavēšanos un jokoja, ka baznīcas varējusi redzēt, bet pati

Kuldīga esot kā labirints, kurā sarežģīti iebraukt.

„Ikviens pusfināla dalībnieks varētu diskutēt par satiksmes noteikumiem ar pieaugušajiem un teorijā viņus pat uzvarēt. Un tas, ka gadu no gada pusfinālos startē vienas un tās pašas skolas, norāda – viss atkarīgs no zinoša pedagoga, kurš ir savā vietā,” tā V.Kjaspere.

Alternatīvajā sākumskolā jaunos satiksmes dalībniekus sagatavo Sandra Poriņa un Līga Zeidaka, pusfinālā startēja komanda Ulma (Una Raikstiņa, Lilija Kļaviņa, Marta Reiha un Annija Kārkliņa). Skrundeniekus māca skolotājs Agris Druvaskalns, komandā Skrunda 2 startēja Rolands Folkheims, Ingus Danenbergs, Niks Rožukalns, Ance Jegore un Laura Keita Danenberga. Skrundā 3 – Ivo Puriņš, Dāvis Storķis, Kristiāns Rēders, Marta Miķelsone un Anete Bumbiere.

Vairāki skolēni jau pirms konkursa apgalvoja, ka sacensības būs atbildīgas, jo visi dalībnieki esot zinoši, tāpēc – lai uzvar spēcīgākais!
Pusfinālā uzvarēja un vienīgo ceļazīmi uz Rīgas finālu martā ieguva komanda Lieliskais četrinieks no Popes. Skrunda 2 palika otrie.
 

 

Attēlā:

Konkursa Gribu būt mobils pusfinālā vienīgais praktiskais uzdevums: „Kādu tehnisku bojājumu dēļ ar šo velosipēdu nedrīkst braukt?” To cenšas noskaidrot komanda Skrunda 3: Dāvis Storķis, Kristiāns Rēders, Marta Miķelsone un Ivo Puriņš. Attēlā nav piektās dalībnieces Anetes
Bumbieres.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs autoservisa vadītājam

SIA “Gros Auto Grupa” (LV40102021499) aicina darbā autoservisa vadītāju (Sūru ielā 3, Kuldīgā). Pienākumi: vadīt autoservisa darbu, sniedzot kvalitatīvus autoremonta pakalpojumus klientiem; uzturēt sadarbību ar klientiem, apzināt jaunu klientu piesaisti; plānot nepieciešamos resursus, kontrolēt to izlietošanu; vadīt komandu, kontrolēt darba izpildes kvalitāti; plānot un veikt nepieciešamo darbinieku atlasi un ievadīšanu darbā; nodrošināt prasībām atbilstošu izstrādāto materiālu un iepakojumu utilizāciju; nodrošināt klientu pretenziju un problēmsituāciju efektīvu risināšanu; nodrošināt vispusīgu saimniecisku jautājumu savlaicīgu risināšanu. Prasības: pieredze līdzvērtīgā amatā; zināšanas par auto remonta darbu plānošanu, organizēšanu, izmaksu aprēķiniem; pieredze komandas vadībā, uzdevumu plānošanā, izpildes kontrolē; labas prasmes darbā ar datoru („MS Office”); labas latviešu un krievu valodas zināšanas; atbildības izjūta, orientācija uz rezultātu, patstāvība; labas organizatora, sarunu vadīšanas un sadarbības prasmes. Piedāvājam: darbu uzņēmumā, kas ir viens no nozares līderiem; personīgās un profesionālās attīstības iespējas; atalgojumu 1050–1200 eiro (bruto). CV sūtiet e-pastā darbs@gros-auto.lv līdz 25. janvārim.
Aptauja
Kurš, jūsuprāt, būs premjerministrs?
Krišjānis Kariņš
Arvils Ašeradens
Jānis Bordāns
LDDK kandidāts Reinis Bērziņš
Kāds cits
Kurzemnieks Horoskopi