Aizvērt

Turpina svinēt Maestro jubileju

2016. gada 5. februārī, 18:51
Raksta autors: Vija Zariņa
Turpina svinēt Maestro jubileju
Foto: Aivars Vētrājs
Kuldīgas pamatskolā ar jautriem dziesmu uzvedumiem un viktorīnu svinēta tautā iemīļotā komponista Raimonda Paula nesenā 80 gadu jubileja.

Katram sava dziesma

 

Divos pasākumos jaunākajiem un vecākajiem skolēniem tika veidotas programmas, kurās bērni izspēlēja dziesmu saturu, dziedot līdzi fonogrammai. Ideja pieder bibliotekārei Līgai Poņimeckai. Audzēkņiem daudz palīdzēja audzinātājas, savukārt muzikālu viktorīnu sarūpēja mūzikas skolotāja Ļubova Pirtniece. Stingrajā, bet jautrajā žūrijā darbojās arī direktors Vladimirs Pšečenko, rotaļu grupas skolotāja Rasa Mekša un lietvede Alla Krauze. Par video un skaņas tehniku gādāja informātikas skolotāja Inita Osmanova.
Sākumskolas klases jauki apspēlēja Maestro bērnu dziesmas: 1. klase – Putniņu uz zara (audzinātāja Dace Rimaševska), 2. klase – Circenīša Ziemassvētkus (Marija Riķīte), 3. klase – Nepareizo dziesmu (Ieva Bergmane), 4. klase – Anniņu vanniņā (Anna Augsne).
Pamatskolā 1. vietu ieguva  8. klase (audzinātāja Jolanta Jankovska), kas bija izvēlējusies dziesmu Laternu stundā. Skolēni bija gatavojuši dekorācijas, meklējuši piemērotus kostīmus un specefektus.
2. vietā – 9. klase (Agnese Kārkliņa), kas skolasbiedru uzmanību spēja noturēt visu laiku, kamēr skanēja R.Paula dziesmu popūrijs, ko izpildīja savulaik populārā grupa Eolika. 3. vietā ar dziesmu Mafija ierindojās 6. klase (Kristīne Mūrniece). Aiz godalgotā trijnieka palika 5. klase ar simpātisko Lauku gurķi Rīgas tirgū (Kristīne Mūrniece) un 7. klase ar Nepareizo dziesmu (Rita Bērtule).

 

Citāda mūzika

Ļ.Pirtniece uzsver: „Maestro ir spilgta personība latviešu kultūrā, ko nāktos zināt katram. Gatavojoties pasākumam, bērni apguva piecas dziesmas, par kurām bija viktorīnas jautājumi, kā arī to, ar kuru kāpa uz skatuves. Biju pārsteigta, ka viņi atbildēja arī uz cieto riekstu jautājumiem. Piemēram, kam veltīts dzejnieka Jāņa Petera Mēmās dziesmas teksts. Protams, sunim! Kuru dziesmu Maestro kā kroga muzikants vienā vakarā spēlējis 48 reizes? Dziesmu par pēdējo lapu.” Uzvarētāji astotklasnieki atzīst: mūzika, ko viņi klausās ikdienā, ir pavisam citāda, tomēr uzstāties bijis jautri un patīkami. Devītās klases audzēkņi Marta Aleksa Sproģe un Ričards Zariņš uzsver: „Paula dziesmas ir ļoti melodiskas, un bija interesanti atveidot vecāku un vecvecāku iemīļoto mūziku, īpaši 80. gadu stilu.”

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs pavāram, konditoram, viesmīlim

SIA "Santande" (41203009094) Ventspilī piedāvā darbu PAVĀRAM, KONDITORAM (darbs ar rauga, kārtaino un smilšu mīklu) un VIESMĪLIM. CV sūtīt e-pastā: kupfernams@inbox.lv vai zvanīt pa tālr. 29218377, www.hotelkupfernams.lv.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi