Aizvērt

Pirmie pētnieciskie darbi

2016. gada 19. februārī, 18:18
Raksta autors: Vija Zariņa
Pirmie pētnieciskie darbi
Foto: Modris Rubenis
Beigusies Kuldīgas novada 11. klašu skolēnu zinātniski pētniecisko darbu (ZPD) konference, kurā uz reģionu tālāk nolemts sūtīt Lienes Daškevicas, Alises Reimanes un Santas Krebses veikumu.

„Jāizvēlas pašam interesanta tēma”

 

Dabas zinību sekcijā trīs labākie darbi ir Kuldīgas Centra vidusskolai: L.Daškevicai (skolotāja Iveta Indra Gaile; tēma: Svara problēmas Kuldīgas Centra vidusskolas 1.–2. klašu skolēniem), Sindijai Božei (sk. Iveta Eglīte; Saules kolektoru un saules bateriju izmantošana Latvijas mājsaimniecībās), Robertai Zariņai (sk. Silvija Herca; Nūjošanas nozīme veselības vecināšanā).
Sociālo zinību sekcijā labākie darbi izdevušies A.Reimanei (KCV; sk. Inga Reimane; Zobu korekcijas nepieciešamība jauniešiem no 14 līdz 18 gadiem), S.Krebsei (V.Plūdoņa Kuldīgas ģimnāzija; sk. Gunta Upesdegle; Piemiņas vietas un to stāvoklis Kuldīgas novadā) un Alisei Paulai Zīvertei (KCV; sk. I.Reimane; Nevalstiskās organizācijas Kuldīgā un to ietekme uz sabiedrību).
Humanitāro zinību sekcijā otro vietu ieguva Grēta Smirnova (ģimnāzija; sk. Egita Gaile; Mūzikas un emociju saistība savstarpējās komunikācijas attīstībā).
„Darba tēma būtu jāizvēlas par nākamo profesiju vai pašam interesējošu nozari,” secinājušas ģimnāzijas desmitklasnieces Kensija Reisone un Evelīna Vasiļčika, kuras klausījās prezentācijas un kurām darbs būs jāraksta nākamgad.

 

Deviņu ekspertu žūrija

 

„Vērtēšanas komisiju šogad veidojām, ņemot vērā pedagogu ieteikumus, ka vajadzīgi eksperti tēmās, par kurām ZPD tiek rak-stīti. Viņi ar darbiem iepazinās jau iepriekš, uzdeva tiešus jautājumus. Tā ir jauna prakse – vēl spriedīsim, uzklausīsim, kā to vērtē skolotāji,” stāsta domes izglītības nodaļas vadītāja Santa Dubure.
Pirmo reizi vērtēja tik plaša žūrija – deviņi eksperti: Aldris Zalkovskis (SIA Tehnoloģiju parks), Āris Pētersons (Kuldīgas slimnīca), Inese Siliņa (Kurzemes NVO atbalsta centrs), Sandra Krinkele (Nodarbinātības valsts aģentūras Kuldīgas filiāle), Krista Jansone (Kuldīgas novada muzejs), Inese Birģele (psiholoģe), Jānis Voitko (SIA KCE), Inta Kulberga (vadības zinību doktore), Gints Girņus (inovatīvās uzņēmējdarbības maģistrs).
I.Kulberga sacīja, ka nozares pārzinātāji būtu iesaistāmi jau darbu izstrādē. „Šie cilvēki palīdzētu, norādītu, vai izmantotie dati nav novecojuši. Salīdzinot ar teorijas daļu, praktiskie pētījumi nav pietiekami. Lielākoties nav norādīts aptaujāto respondentu skaits, netiek secināts, vai hipotēze apstiprinājusies utt. Slaidi nav numurēti un prezentācijas laikā tiek sajaukti,” I.Kulberga min virkni kļūdu. S.Dubures vērtējums: šogad līmenis bijis izlīdzināts, atsevišķi spilgti darbi nav parādījušies.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi