Aizvērt

Stipendijas noder

2016. gada 23. februārī, 14:59
Raksta autors: Vija Zariņa
Stipendijas noder
Foto: Aivars Vētrājs
SIA Silja valdes priekšsēde Silva Jeromanova-Maura Kuldīgas domē tikās ar jauniešiem, kuri saņem viņas sarūpētās stipendijas pirmajam studiju gadam.

Kas ir liela alga?

Šajā mācību gadā stipendija tiek maksāta Jurģim Pēterim Eglītim un Līvijai Annai Goldbergai (abi Ventspils augstskolā apgūst biznesa vadību), Ievai Mediņai (studē vācu filoloģiju Latvijas Universitātē (LU)), Klāvam Zītaram (mācās par meža inženieri Latvijas Lauksaimniecības universitātē), Montai Peniķei (apgūst tūrisma vadību un rekreāciju Liepājas Universitātē), Renātei Putniņai (mācās rehabilitāciju Rīgas Stradiņa Universitātē), Katrīnai Poriķei (studē filozofiju LU) un Agnijai Putniņai (apgūst vadzinības LU).

Uz sarunu, kurā piedalījās arī domes priekšsēde Inga Bērziņa un izglītības nodaļas vadītāja Santa Dubure, bija ieradušies pirmie pieci nosauktie, bet trīs meitenes Rīgā aizkavēja studiju pienākumi.

S.Jeromanovai-Maurai jaunieši stāstīja par mācību kvalitāti, sabiedrisko darbību, grūtībām, ar kādām nākas saskarties, par dzīvi dienesta viesnīcās, kā arī par varbūtējo atgriešanos Kuldīgā un nākotnes sapņiem. Tai skaitā vaicājums: „Cik liela studentu skatījumā ir laba alga?” 1200–1500 eiro, bet vēl svarīgāka esot izaugsme un interese par darāmo.

 

Studijas prasa vairāk paša darba

 

Jurģis Pēteris ir aktīvs augstskolas studentu padomē un pieteicies programmas Erasmus apmaiņas studijām: „Iestājoties cīnījos par katru balli, tagad esmu sapratis, ka man nemaz nevajag būt pašam pirmajam. Tas paņem ārkārtīgi daudz laika un enerģijas, ko varu veltīt citām nodarbēm.” Klāvs apliecināja, ka viņam Kuldīga ļoti svarīga un viņš gatavs dzimtajā pusē atgriezties, līdzīgi domā Monta, kura mūsu pilsētā vēlas sākt biznesu. Līvija Anna gribētu strādāt lielpilsētā un prakses vietu atrast kādā pašvaldībā.

Jaunieši bija vienisprātis, ka studijas prasa daudz vairāk paša pūliņu nekā mācības vidusskolā, tiek izjusta arī konkurence. Tāpēc Siljas stipendijas lieti noder, lai pirmo gadu augstskolā iejustos, nevis drudžaini meklētu darbu.

 

Maijā atkal konkurss

 

S.Jeromanova-Maura talantīgajiem Kuldīgas jauniešiem stipendijas gādā jau trešo gadu un ir gatava šo tradīciju turpināt: „Divi noteikumi: lai vidējā atzīme ir augsta un lai ir nopietns pamatojums. kāpēc jaunietis grib studēt.”

1. kursa studenti ik mēnesi no septembra līdz jūnijam saņem 70 eiro. Viņu pienākums ir informēt pašvaldību par 1. semestra sekmēm, kā arī, ja iespējams, tikties ar mecenāti. Atbalstu var saņemt tikai pirmajā studiju gadā.

S.Jeromanova-Maura pārliecināta, ka uzņēmēji būtu vēl atsaucīgāki, ja kāds apņemtos stipendiju dalīšanu organizēt, kā to darot Kuldīgas novada pašvaldība. „Man ir maz brīvā laika, tāpēc esmu pateicīga par šo sadarbību.”

Attēlā:

Sarunā ar mecenāti, SIA Silja valdes priekšsēdi Silvu Jeromanovu-Mauru un Kuldīgas novada domes izglītības nodaļas vadītāju Santu Duburi – stipendiāti, 1. kursa studenti Jurģis Pēteris Eglītis, Ieva Mediņa un Klāvs Zītars.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi