Aizvērt

Olimpiskās spēles mežā

2016. gada 1. martā, 16:08
Raksta autors: Kristīne Medne
Olimpiskās spēles mežā
Foto: Modris Rubenis
Kuldīgas pirmsskolas izglītības iestāde Cīrulītis audzēkņiem katru gadu organizē Meža olimpiādi – visas grupiņas satiekas hallē un apmēram stundu sporto.

Sporta skolotāja Dzidra Saliņa izdomājusi astoņas stacijas, kurās jāpilda dažādi uzdevumi – visi saistīti ar mežu vai tā iemītniekiem. Ar slēpēm jābrien pa purvu, ar avīzi jāslauka savas pēdiņas, koka zaros jāsasprauž vāverei rieksti, no purva jāizvelk bruņurupucis, ar segu jāpārnes bizbizmārīte, zem zoda jānes barība putniņiem. Uzdevumi katru gadu nedaudz mainās. „Inventāram nav meža noformējuma, bet mēs esam bērnudārzs – mākam iztēloties,” smejas skolotāja. Katru staciju iziet visas četras bērnudārza grupiņas. „Tās nav sacensības, laiku neuzņemam, bet kopā ar bērniem aktīvi pavadām laiku,” stāsta Dz.Saliņa.

Bērniem nodarbe ļoti patīk – kamēr viņi gaida savu kārtu, tikmēr lēkā, smejas un jūt līdzi pārējiem. Mazajiem grūti izvēlēties sev tīkamāko staciju, jo visas esot labas. Tomēr vienam vairāk patīk bruņurupuča vilkšana, citam purva slēpes, bet vairumam patīk viss – ka tikai var skriet un darboties. Audzinātājas novērojušas, ka iešana ar slēpēm sagādā vislielākās grūtības, un šajā stacijā bērni uzkavējas visilgāk. Katrai grupiņai ir sava atšķirības zīme: vieniem piespraudīte, citiem dažādas krāsas vestes. Pēc tam bērni kopā gāja rotaļā Meklē sev draudziņu un dejoja Šokolādes deju.

„Šādu pasākumu rīkojam, lai bērniem ir interesanti, lai viņi piedalās ar aizrautību. Tas attaisnojas, jo rīta rosmē bērni jau rāda paši savus vingrinājumus,” atklāj sporta skolotāja.

 

Attēlā:

Kuldīgas bērnudārza Cīrulītis grupiņas Zīļuki skolotājas palīdze Ilze Zagorska palīdz audzēknei Elīzai Bukai tikt galā ar vienu no grūtākajiem uzdevumiem – purva slēpēm. Tomēr Elīza to dara ar prieku.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi