Aizvērt

Sacensībās ar robotiem

2016. gada 4. martā, 20:00
Raksta autors: Vija Zariņa
Sacensībās ar robotiem
Foto: Laila Zudāne
Kuldīgas novada bērnu un jauniešu centra Lego robotu pulciņa dalībnieki Siguldas Robotu kausa izcīņā ieguvuši labu pieredzi.

187 robotus un 179 dalībniekus no Latvijas vērojis nepilns simts skatītāju. Sacentušies skolēni no    1. līdz 12. klasei, dažās komandās arī studenti. Dalībnieku vidū bijušas arī meitenes.
Pulciņa vadītāja Laila Zudāne stāsta, ka mūsējie pirmo reizi piedalījušies divās disciplīnās – Lego Folkrace un Lego līnijsekotājs: „Folkrace ir apļveida distance ar šķēršļiem, šeit ar diviem robotiem startēja Guntis Zariņš.  12 dalībnieku konkurencē viņš ieguva sesto un astoto vietu. Savukārt līnijsekotājs nozīmē to, ka robots tiek vadīts tā, lai tas sekotu 1,5 cm platai melnai līnijai, un vērtēta gan precizitāte, gan ātrums. Šajā distancē ar diviem robotiem startēja Normunds Brižs. Viņš 32 robotu konkurencē ieguva 26. un 28. vietu.” Katram robotam bija jāpieveic trīs apļi, tika vērtēts vidēji labākais laiks. Kuldīdznieku rezultātus varētu uzlabot atbilstoša līnijsekotāja trase. Līdz šim viņi trenējušies uz kartona, kam uzlīmēta tumša līmlente.
Vairāki dalībnieki sacentušies ar pašu gatavotajiem robotiem Ardui-no. Bet vislielāko interesi radījuši sumo robotu cīkstiņi, kuros viens ierauga otru, tad cenšas pretinieku no melnā sacensību apļa izstumt.
„Vispirms katrs robots tiek testēts: to ieliek kastē, lai pārbaudītu, vai tas atbilst izmēriem, sver, apskata, vai nav iemontēts kaut kas papildus. Robots tiek arī iedarbināts,” skaidro L.Zudāne.
Gan Guntis, gan Normunds apliecina, ka pirmās sacīkstes ir laba pieredze un viņi esot gatavi jauniem izaicinājumiem. Nākamās sacensības tiks rīkotas 23. aprīlī Rīgas Tehniskajā universitātē.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs autoservisa vadītājam

SIA “Gros Auto Grupa” (LV40102021499) aicina darbā autoservisa vadītāju (Sūru ielā 3, Kuldīgā). Pienākumi: vadīt autoservisa darbu, sniedzot kvalitatīvus autoremonta pakalpojumus klientiem; uzturēt sadarbību ar klientiem, apzināt jaunu klientu piesaisti; plānot nepieciešamos resursus, kontrolēt to izlietošanu; vadīt komandu, kontrolēt darba izpildes kvalitāti; plānot un veikt nepieciešamo darbinieku atlasi un ievadīšanu darbā; nodrošināt prasībām atbilstošu izstrādāto materiālu un iepakojumu utilizāciju; nodrošināt klientu pretenziju un problēmsituāciju efektīvu risināšanu; nodrošināt vispusīgu saimniecisku jautājumu savlaicīgu risināšanu. Prasības: pieredze līdzvērtīgā amatā; zināšanas par auto remonta darbu plānošanu, organizēšanu, izmaksu aprēķiniem; pieredze komandas vadībā, uzdevumu plānošanā, izpildes kontrolē; labas prasmes darbā ar datoru („MS Office”); labas latviešu un krievu valodas zināšanas; atbildības izjūta, orientācija uz rezultātu, patstāvība; labas organizatora, sarunu vadīšanas un sadarbības prasmes. Piedāvājam: darbu uzņēmumā, kas ir viens no nozares līderiem; personīgās un profesionālās attīstības iespējas; atalgojumu 1050–1200 eiro (bruto). CV sūtiet e-pastā darbs@gros-auto.lv līdz 25. janvārim.
Aptauja
Kurš, jūsuprāt, būs premjerministrs?
Krišjānis Kariņš
Arvils Ašeradens
Jānis Bordāns
LDDK kandidāts Reinis Bērziņš
Kāds cits
Kurzemnieks Horoskopi