Aizvērt

Jaunie dodas Kalpaka pēdās

2016. gada 4. martā, 20:06
Raksta autors: Vija Zariņa
Jaunie dodas Kalpaka pēdās
Foto: Aivars Vētrājs
Pieminot Latvijas brīvības cīņas, 3. martā Skrundas novadā notika vēstures izziņas pārgājiens pa pulkveža Oskara Kalpaka bataljona pēdām un svinīgs pasākums pie memoriālās sienas Lēnās.

Otro gadu jaunieši noiet ap desmit kilometru pa mežu no O.Kalpaka Rudbāržu pamatskolas līdz Lēnām, kur 1919. gada 3. martā pulkveža vadītais bataljons forsēja Ventu, devās pretuzbrukumā Sarkanajai armijai, Latvijas atbrīvošanas cīņās radot lūzumu. „Šogad pieteicās ap 120 jauniešu no Rudbāržiem, Nīkrāces, Skrundas un Kazdangas. Divreiz vairāk nekā iepriekš, kad lietū izmirkām līdz pat ādai. Acīmredzot viņiem paticis,” stāsta Baiba Eversa, Skrundas novada jauniešu lietu speciāliste, viena no pasākuma organizatorēm.
Izziņas pārgājienu palīdzēja organizēt Jaunsardzes instruktori Kaspars Rudītis un Laimonis Grundmanis un 45. nodrošinājuma bataljona zemessargi. Kontrolpunktos bija jāšauj, jākurina ugunskurs, jāforsē mazā Kojas upīte utt. Fotogrāfs un novadpētnieks Māris Locs kopā ar jaunsargiem centās iemūžināt gluži līdzīgu situāciju, kāda redzama no Latvijas Vēstures muzeja fondiem aizgūtā fotogrāfijā, kas ataino brīvības cīņu dalībniekus pie Rudbāržu skolas 1919. gadā.
Pirmo reizi pārgājienā devās rudbāržnieks Gints Krasausks, kurš dzirdējis labas atsauk-smes par iepriekšējo un uzskata, ka jāzina vietējie vēsturiskie notikumi.
Vakarpusē pie memoriālās sienas Lēnās notika pasākums par godu O.Kalpaka cīņu biedram un Lāčplēša ordeņa kavalierim Paulim Blūmam, svinīgo zvērestu nodeva 30 jaunsargu, bet noslēgumā bija salūts.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi