Aizvērt

Caur mantojuma sapratni uz šodienu

2016. gada 10. martā, 15:26
Raksta autors: Daiga Bitiniece
Caur mantojuma sapratni uz šodienu
Foto: Modris Rubenis
Vakar ar aizraujošām mākslas doktoru Rūtas un Valda Muktupāvelu lekcijām sākās un šodien turpinās Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma rīkots seminārs vēstures un latviešu valodas skolotājiem.

Tas jau ir tradicionāls, šīgada moto – Brīvības mīlestības vārdā; tas veltīts Krišjāņa Valdemāra 190. jubilejai un ir viens no pasākumiem ciklā Ceļā uz Latvijas simtgadi.
Dalībnieku vidū šogad arī Klaipēdas tūrisma skola, tāpēc R.Muktupāvela uzrunu sāka dzimtajā – lietuviešu – valodā. Latvijas Kultūras akadēmijas rektore stāstīja par abu māsu tautu attiecībām, kādas tās veidojušās vēsturiski, par etnisko mitoloģiju, valodu tuvību, mītiem un zinātniskiem pētījumiem.

Ar etniskās identitātes simboliem – ornamentiku, folkloru, tradicionālo dziedāšanu utt. – mēs sazināmies ar citiem, izprotam savas eksistences jēgu un ceļu uz nākotni,”

sacīja zinātniece.
Savukārt Valdis Muktupāvels rādīja tradicionālos mūzikas instrumentus Latvijā un Lietuvā, iesaistot klausītājus, aicinot dziedāt līdzi, jautājot, kurš tautas instruments bijis visizplatītākais. Dainoloģijas liecības rādot, ka Latvijā tie bijuši (šādā secībā) taure, stabule, bungas, kokle un rags.

Vēl vakar uzstājās Latvijas Radio žurnālists Eduards Liniņš, mediju eksperte Sandra Veinberga u.c. interesantas personības.
(Par semināru vairāk Kurzemniekā lasiet jaunnedēļ.)

 

Attēlā:

Latvijas Universitātes profesors Valdis Muktupāvels, viens no viszinošākajiem tautas mūzikas instrumentu pētniekiem un pratējiem, rāda, kā skan dūdas.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs autoservisa vadītājam

SIA “Gros Auto Grupa” (LV40102021499) aicina darbā autoservisa vadītāju (Sūru ielā 3, Kuldīgā). Pienākumi: vadīt autoservisa darbu, sniedzot kvalitatīvus autoremonta pakalpojumus klientiem; uzturēt sadarbību ar klientiem, apzināt jaunu klientu piesaisti; plānot nepieciešamos resursus, kontrolēt to izlietošanu; vadīt komandu, kontrolēt darba izpildes kvalitāti; plānot un veikt nepieciešamo darbinieku atlasi un ievadīšanu darbā; nodrošināt prasībām atbilstošu izstrādāto materiālu un iepakojumu utilizāciju; nodrošināt klientu pretenziju un problēmsituāciju efektīvu risināšanu; nodrošināt vispusīgu saimniecisku jautājumu savlaicīgu risināšanu. Prasības: pieredze līdzvērtīgā amatā; zināšanas par auto remonta darbu plānošanu, organizēšanu, izmaksu aprēķiniem; pieredze komandas vadībā, uzdevumu plānošanā, izpildes kontrolē; labas prasmes darbā ar datoru („MS Office”); labas latviešu un krievu valodas zināšanas; atbildības izjūta, orientācija uz rezultātu, patstāvība; labas organizatora, sarunu vadīšanas un sadarbības prasmes. Piedāvājam: darbu uzņēmumā, kas ir viens no nozares līderiem; personīgās un profesionālās attīstības iespējas; atalgojumu 1050–1200 eiro (bruto). CV sūtiet e-pastā darbs@gros-auto.lv līdz 25. janvārim.
Aptauja
Kurš, jūsuprāt, būs premjerministrs?
Krišjānis Kariņš
Arvils Ašeradens
Jānis Bordāns
LDDK kandidāts Reinis Bērziņš
Kāds cits
Kurzemnieks Horoskopi