Aizvērt

Neatkāpsies no agrāk prasītā

2016. gada 8. aprīlī, 16:59
Raksta autors: Vija Zariņa
Neatkāpsies no agrāk prasītā
Foto: Modris Rubenis
Par skolotāju algu reformu, koplīgumiem un gada laikā paveikto tika spiests, tiekoties Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) Kuldīgas starpnovadu arodorganizācijas biedriem.

Uz tikšanos Kuldīgas Mākslas namā ieradās ap 40 biedru. LIZDA valdes priekšsēde Inga Vanaga atgādināja: „Lai arī valdības demisijas dēļ streika iespaids mazinājās, neesam atteikušies no prasībām uzlabot situāciju mazajās lauku skolās un skolu atbalsta personālam. Par pirmsskolas pedagogu algu būs atsevišķa saruna. Kārtējo reizi solīts, ka no nākamā gada valdība tai piešķirs vairāk.” I.Vanaga sacīja, ka šī gada pēdējiem četriem mēnešiem atvēlēti 9 miljoni eiro, nākamajam gadam – 27 miljoni. Solītās skolu tīkla optimizācijas dēļ LIZDA vērsīšot uzmanību arī uz to, lai valdība rūpētos par atbalstu un pārkvalifikācijas kursiem bez darba palikušajiem. Visiem spēkiem jāspodrina skolotāja prestižs, jāinformē sabiedrība, lai atspēkotu, piemēram, pārmetumu, ka pedagogiem ir ārkārtīgi ilgs atvaļinājums un pietiekami liela alga. „Nav manīts, ka skolotāji masveidā brauktu slēpot uz Alpiem vai atpūsties eksotiskās salās. Daudzi vasarā ārzemēs piepelnās,” tā I.Vanaga.
LIZDA juriste Brigita Fricsone informēja par koplīgumu ar pašvaldību, par likumā atļautajiem sociālajiem bonusiem.
Uz tikšanos bija aicināti arī visu trīs novadu pašvaldību pārstāvji. Vien kuldīdznieki izmantoja iespēju, lai pastāstītu, kas tiek darīts izglītībā. Talsu starpnovadu arodorganizācijas vadītāja Inta Libreiha piebilda, ka kuldīdznieki varot priecāties – viņiem (arī izglītības iestāžu tehniskajiem darbiniekiem – aut.) pašvaldība otro gadu maksā par veselības apdrošināšanu.

 

Attēlā: Latvijas Izglītības un zinātnes arodbiedrības valdes priekšsēde Inga Vanaga (no kreisās) par situāciju nozarē stāsta Kuldīgas starpnovadu arodbiedrības biedriem un priekšsēdei Aigai Šēnbergai.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs pavāram, konditoram, viesmīlim

SIA "Santande" (41203009094) Ventspilī piedāvā darbu PAVĀRAM, KONDITORAM (darbs ar rauga, kārtaino un smilšu mīklu) un VIESMĪLIM. CV sūtīt e-pastā: kupfernams@inbox.lv vai zvanīt pa tālr. 29218377, www.hotelkupfernams.lv.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi