Vārda dienu svin: Daina, Dainis, Dainida
Otrdiena, 2018. gada 23. oktobris, 11:14
+8° C, vēja ātrums 6.7 m/s, D-DR vēja virziens

Skolēni prezentē, ko izpētījuši

2016. gada 19. aprīlī, 14:21
Raksta autors: Jolanta Hercenberga
Skolēni prezentē, ko izpētījuši
Foto: Aivars Vētrājs
Kuldīgas novada pētniecisko darbu konferencē veikumu rādīja 1.–9. klašu labāko pētījumu autori, un humanitārajā zinātnē iesniegto darbu ir maz, galvenokārt tie aizstāvēti dabas un sociālajās zinātnēs.

Lai vēlāk ir vieglāk

Kuldīgas novadā pamatskolā pētījumu izstrāde ieviesta pirms vairākiem gadiem, lai skolēnus sagatavotu valstī obligātajam zinātniski pētnieciskajam darbam vidusskolā.

„Tam jūtams pozitīvs rezultāts,” secina domes izglītības nodaļas vadītāja Santa Dubure. „Mērķis ir tāds, lai pētnieciskie darbi tiktu izstrādāti visās skolās, bet situācija vēl ir atšķirīga. Katram skolēnam viens šāds darbs jāpaveic 1.–4. klasē, 5.–6. un 7.–9. klasē. Skola izvērtē, kurā klasē tas jādara. Labāko darbu autori tiek virzīti uz novada konferenci. Tā ir pieredzes apmaiņa – iespēja redzēt, kā tas notiek citur, vienam no otra gūt idejas. Jāstrādā pie tā, lai darba vadītājs mudinātu audzēkņus izvēlēties tādu tēmu, kurā ir, ko pētīt. Tas lielā mērā nosaka rezultātu.”

 

Svarīga ir tēma

Skolēni atzina, ka labu rezultātu izdevies sasniegt, jo tēma pašam liekas saistoša. „Interesējos par politiku, un aktuāla tēma ir bēgļu krīze Eiropā un Latvijā,” stāsta Kuldīgas pamatskolas audzēknis Kārlis Rimaševskis. „Mani interesē, kā tās dēļ pēc gadiem varētu mainīties mūsu dzīve. Es pētīju bēgļu krīzes pirmsākumus, Arābu pavasari un Arābu ziemu, patvēruma meklētāju ceļus iekļūšanai Eiropā, galamērķus un bēgļus Latvijā. Aptaujā noskaidroju, kāds ir Kuldīgas iedzīvotāju viedoklis šajā jautājumā.”

„Mani interesē fizika,” pieredzē dalās Beāte Berga no Kuldīgas Centra vidusskolas. „Vairāk nekā gadu strādāju pie darba Gaismas avotu daudzveidība un ietekme uz redzi. Bija interesanti, jo daudz uzzināju. Turpmāk ģimenē lietosim LED spuldzes, jo kvēlspuldzēm ir kaitīga ietekme uz redzi,” viņa secinājusi.
Arī Jēkabs Aleksandrs Krūmiņš no Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskolas skaidro: „Gribēju uzzināt, kādas viedierīces un aplikācijas lieto citi jaunieši. Man bija svarīgi, lai uzzinātais pēc tam noder. Tā arī ir. Kad gribēšu iegādāties jaunu viedierīci, zināšu, ko konkrēti meklēt.”

 

Rezultāti

1.–4. klasē vērtējums netika dalīts pa zinātņu nozarēm.

1. Ints Mucenieks (Laidu pamatskola),

2. Dace Verpakovska (KCV),

3. Ieva Ķemlere (Vārmes pamatskola).

5.–6. klasē

dabaszinātnēs

1. Toms Janušs (KCV),

2. Ieva Valdmane (KMHZV),

sociālajās zinībās

1. Jana Brūvere (KMHZV),

2. Katrīna Bžalava (KCV),

3. Roberts Sorokins (KCV).

7.–9. klasē

dabaszinātnēs               

1. Elizabete Ezeriņa (KMHZV),

2. Dāvis Bambāls (Ēdoles pamatskola),

3. Sonora Skosa (Ēdoles pamatskola),

sociālajās zinātnēs

1. Kārlis Rimaševskis (Kuldīgas pamatskola),

2. Jēkabs Aleksandrs Krūmiņš (KMHZV), 

3. Nansija Lavrova (KCV).

Pateicību saņēma

Annija Zīberga (Turlavas pamatskola)

Alla Urbanoviča (KCV).

Godalgotajiem pasniegta grāmatnīcas Zvaigzne ABC dāvanu karte.

 

Attēlā:

Kuldīgas Centra vidusskolas audzēknis Kārlis Upenieks pētījumā Ģeogrāfija manā virtuvē konstatējis, ka produktos, kas ceļojuši īsāku attālumu, ir mazāk ķimikāliju, tādēļ vislabāk pārtikā lietot Latvijā audzētos.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs pavāram, konditoram, viesmīlim

SIA "Santande" (41203009094) Ventspilī piedāvā darbu PAVĀRAM, KONDITORAM (darbs ar rauga, kārtaino un smilšu mīklu) un VIESMĪLIM. CV sūtīt e-pastā: kupfernams@inbox.lv vai zvanīt pa tālr. 29218377, www.hotelkupfernams.lv.
Aptauja

Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?

Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi