Aizvērt

Kuģniecības konkursā

2016. gada 21. aprīlī, 14:40
Raksta autors: Vija Zariņa
Kuģniecības konkursā
Foto: Baibas Eversas arhīvs
Skrundas vidusskolas komanda jau devīto reizi piedalījās jūrniecības konkursā Enkurs, kaš šogad svin desmitgadi.

Laba pieredze, piedzīvojums

„Nav gluži tā, ka piedalās tikai tās skolas, kas atrodas pie jūras,” stāsta Skrundas vidusskolas bibliotekāre Baiba Eversa, kura kūrē dalību Enkurā. „Mūs uzaicināja pirms deviņiem gadiem. Toreiz divās atlases kārtās katrā piedalījās vien sešas komandas. Pa gadiem Enkurs izaudzis, un pēdējā laikā notiek jau trīs atlases, katrā sacenšas astoņas komandas. Mūsu grupā vēl piedalās skolēni no Liepājas, Alūksnes, Aizputes, Ulbrokas, Rīgas un Valmieras. Cītīgi braucam uz atlasi, lai gūtu interesantu pieredzi un nezaudētu iespēju startēt. No jauna kāda komanda tiek pieaicināta vien tad, ja kāda iepriekšējā atteikusies.”

Sacensības pārmaiņus notiek jūrnieku mācību centros Novikontas un LAPA un Rīgas brīvostā. Skrundenieku komanda Matīss Dzenis, Jānis Gaudiešus, Gints Krasausks, Sandijs Oļens, Ingus Knopkens, Artūrs Ķipsts, Normunds Grīnbergs, Māris Ozoliņš un Ivo Perševics šoreiz bija Rīgas brīvostā.

 

Kas ir stāvbremze?

 

Nemainīgs konkursa elements ir pirmās palīdzības sacensības un virves vilkšana. Vēl ostas kapteiņcentrā nācās pieņemt ziņojumu par nelaimes gadījumā uz ūdens cietušo un negadījuma koordinātes.

Pusei komandas uzdevums iezīmēt nelaimes vietu kartē, noteikt maršrutu un tad skriet uz kuģi Jelgava,

kur pārējiem jāuzvelk hidrotērps, lai ar laivu pēc kartes dotos uz negadījuma vietu. Četriem komandā bija pa sabangoto Daugavas ūdeni uz laiku jāairē piepūšamais glābšanas plosts konkrētā maršrutā. Uz ledlauža Varma komandas centās atbildēt uz diezgan āķīgiem jautājumiem. Piemēram, kas ir kuģa stāvbremze un kas kuģim ļoti svarīgs, kad tas pietauvojies krastā. Protams, tas ir enkurs un traps.

„Atlases kārtas uzvarētājiem no Liepājas un pārējām komandām novēlam veiksmi finālā, kur galvenā balva ir iespēja kādu Tallink kuģi iepazīt reālā darbībā braucienā uz Stokholmu,” tā B.Eversa.
 

 

Attēlā:

Hidrotērpus uzvilkuši skrundenieki Ingus Knopkens, Māris Ozoliņš, Matīss Dzenis un Gints Krasausks. Ar karti rokā – sacensību Enkurs organizators.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs pavāram, konditoram, viesmīlim

SIA "Santande" (41203009094) Ventspilī piedāvā darbu PAVĀRAM, KONDITORAM (darbs ar rauga, kārtaino un smilšu mīklu) un VIESMĪLIM. CV sūtīt e-pastā: kupfernams@inbox.lv vai zvanīt pa tālr. 29218377, www.hotelkupfernams.lv.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi