Aizvērt

Par brīvību un mīlestību – koka valodā

2016. gada 13. maijā, 15:16
Raksta autors: Vija Zariņa
Par brīvību un mīlestību – koka valodā
Foto: Aivars Vētrājs
Koktēlniecības plenērs, ko rīko Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikums (KTTT), šogad bija veltīts gaidāmajai Latvijas simtgadei un neatkarības cīņām, un tā darbi aizvesti uz Oskara Kalpaka muzeju Airītēs.

Plenērs Brīvības, mīlestības vārdā no 10. līdz 13. maijam pulcēja 35 dalībniekus desmit komandās no Kuldīgas, Rīgas, Garkalnes, Ogres, Jiveskiles Somijā un Lingenas Vācijā. Darbi tapa Kuldīgā, Mārtiņsalā, kurp svinīgā gājienā no tehnikuma šoreiz piedalījās arī UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas izglītības sektora vadītāja Ilze Dalbiņa. Viņa uzsvēra, ka

tehnikums ir vienīgā UNESCO dalībskola valstī, kura rīko šādu starptautisku plenēru.

Plašajā pasākumā iesaistījās visa skola, notika praktikums par koka apdares līdzekļiem, dalībnieki tikās ar Latvijas Kokapstrādes federācijas vadību un Latvijas Lauksaimniecības universitātes pārstāvjiem.
Piecas KTTT komandas kopā ar skolotājiem izvēlējās veidot karavīru tēlus. Ričards Bergmanis un Oskars Hibners no papeles bluķa izveidoja kareivi Rūdi. Zēni teica, ka pēc vairākiem gadiem braukšot uz Airītēm paskatīties, kā Rūdim klājas. Līdzīgi sirsnīgi stāsti par saviem tēliem bija arī citiem.  

Garkalnes Mākslu un vispārizglītojošajā vidusskolā var apgūt arī kalšanu; šo audzēkņu veikums – Dvēseļu zvans: koka vārtos iestiprināts vēja zvans, kas gatavots no deviņiem mīnmetēja lādiņu galiem, kas simbolizē deviņus Atbrīvošanas cīņu bataljonus, bet zvana mēlei izmantota Pirmā pasaules kara vācu rokas granāta.

Vācijas komanda simboliski melnam vīrieša tēlam ar ieroci pretī likusi gaišu meiteni ar ziedu rokā. Somus ietekmējusi pērnā ekskursija uz Pāvilostu, kur dzirdēts stāsts par padomju laikā slēgto piekrastes joslu. Tā kokā dzimis jūras krasts, ūdens līnija, pēdas smiltīs, bet visam pāri – vagas, ko atstājusi tehnika, ar kādu tika nogrābta Kurzemes piekraste.

 

Attēlā:

Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma audzēkņi Gints Ūdris un Denijs Petrovics veido sargkareivi. Abiem šis ir pirmais koktēlniecības plenērs.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:



Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs autoservisa vadītājam

SIA “Gros Auto Grupa” (LV40102021499) aicina darbā autoservisa vadītāju (Sūru ielā 3, Kuldīgā). Pienākumi: vadīt autoservisa darbu, sniedzot kvalitatīvus autoremonta pakalpojumus klientiem; uzturēt sadarbību ar klientiem, apzināt jaunu klientu piesaisti; plānot nepieciešamos resursus, kontrolēt to izlietošanu; vadīt komandu, kontrolēt darba izpildes kvalitāti; plānot un veikt nepieciešamo darbinieku atlasi un ievadīšanu darbā; nodrošināt prasībām atbilstošu izstrādāto materiālu un iepakojumu utilizāciju; nodrošināt klientu pretenziju un problēmsituāciju efektīvu risināšanu; nodrošināt vispusīgu saimniecisku jautājumu savlaicīgu risināšanu. Prasības: pieredze līdzvērtīgā amatā; zināšanas par auto remonta darbu plānošanu, organizēšanu, izmaksu aprēķiniem; pieredze komandas vadībā, uzdevumu plānošanā, izpildes kontrolē; labas prasmes darbā ar datoru („MS Office”); labas latviešu un krievu valodas zināšanas; atbildības izjūta, orientācija uz rezultātu, patstāvība; labas organizatora, sarunu vadīšanas un sadarbības prasmes. Piedāvājam: darbu uzņēmumā, kas ir viens no nozares līderiem; personīgās un profesionālās attīstības iespējas; atalgojumu 1050–1200 eiro (bruto). CV sūtiet e-pastā darbs@gros-auto.lv līdz 25. janvārim.
Aptauja
Kurš, jūsuprāt, būs premjerministrs?
Krišjānis Kariņš
Arvils Ašeradens
Jānis Bordāns
LDDK kandidāts Reinis Bērziņš
Kāds cits
Kurzemnieks Horoskopi