Aizvērt

Tiem, kuri grib un var

2016. gada 17. maijā, 14:54
Raksta autors: Vija Zariņa
Tiem, kuri grib un var
Foto: Laila Liepiņa
Kuldīgas novada pedagogu iecere par papildu nodarbībām zinātkārākajiem skolēniem izrādījusies ilgtspējīga – Jauno talantu skola 14. maijā nosvinēja piekto jubileju.

No pirmās dienas

„Sākumā tā bija mammas ideja,” stāsta Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskolas 9. klases skolniece Katrīna Luīze Lagzdiņa. „Aizgāju, iepatikās, un tā jau piecus gadus. Pēdējā laikā man vislabāk patīk skolotājas Ivetas Eglītes ģeogrāfijas nodarbības. Ir jau pierasts celties sestdienas rītā. Jauki, ka nāk arī mana klasesbiedrene Estere Lakija Jansone.” 

Abas talantu skolā darbojas kopš tās pirmsākumiem. Arī Kuldīgas Centra vidusskolas (KCV) devītklasniece Alise Alma Ābula: „Esmu aizrāvusies ar skolotājas Guntas Jankovskas matemātikas nodarbībām. Viņa spēj šķietami sarežģīto padarīt saprotamu un aizraujošu.”

 

Mācības, ekskursija un nometne

 

Tā bijusi skolu direktoru vietnieku ideja – no septembra līdz maijam mēneša trešajā sestdienā skolēniem tikties ar skolotājiem, kuri sagatavojuši tēmas ārpus mācību programmas. Laika gaitā tomēr notikušas izmaiņas: nodarbības vairs nenotiek vidusskolēniem, bet pirmo gadu pēc bērnu, vecāku un pedagogu ierosinājuma tās bija 4. klasei. Jauno talantu skola nav vienīgi nodarbības – reizi gadā visi dodas izzinošā ekskursijā. Vasaras sākumā tiek rīkotas diennakts nometnes, šogad abas notiks Kuldīgas pamatskolas Basu filiālē. Septembrī vēlmi mācīties izteica ap 160 bērnu, bet apliecību saņēma 123.

 

Bez skolotāju pienesuma neiztikt

 

„Spriežot pēc skolēnu un vecāku intereses un pēc tā, ka mums netrūkst erudītu skolotāju, kuri gatavi izpausties radoši, iecere ir dzīvotspējīga,” secina domes izglītības speciāliste Lilita Mačtama. Viņa un KCV direktores vietniece mācību darbā Indra Iveta Gaile par to rūpējušās piecus gadus. Ar sveicieniem jubilejā ieradās izglītības nodaļas vadītāja Santa Dubure un domes priekšsēde Inga Bērziņa. Pateicību par radošumu un aizrautību saņēma skolotājas G.Jankovska, I.Eglīte, Guna Bergmane, Ruta Orlova, Maruta Birzniece, Aiga Bērziņa, Lelde Rolava, Larisa Flugrāte, Indra Tīruma un Dace Rimaševska. Muzikāli visus iepriecināja radošā studija Mona Sangritas Upenieces vadībā.

Dalībnieku pieteikumus Jauno talantu skola atkal gaidīs septembra pirmajās divās nedēļās.

 

 

Attēlā:

Kuldīgas novada Jauno talantu skolā šīgada pēdējā nodarbība ceturtklasniekiem.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: