Aizvērt

Ne tikai lielā lasīšana vien

2016. gada 31. maijā, 14:44
Raksta autors: Vija Zariņa
Ne tikai lielā lasīšana vien
Foto: Aivars Vētrājs
Kuldīgas Centra vidusskolā (KCV) Lielos lasīšanas svētkus pirmklasniekiem noorganizējusi skolotāja, logopēde Marija Cīrule. Tas ir tikai viens no pasākumiem, ko atbalsta projektu konkurss novada labākajiem pedagogiem.

Pirmais konkurss

Kuldīgas novada domes izglītības nodaļas projektu speciāliste Iveta Diržininka pastāstīja, ka martā rīkots pirmais projektu konkurss skolotājiem, kuriem ir ceturtā kvalitātes pakāpe. Kopā atvēlēts 1500 eiro no izglītības nodaļas budžeta un saņemti astoņi pieteikumi. Pēc izvērtēšanas apstiprināti četri: divi saņēmuši 500 eiro, bet divi – 250 eiro.

Kuldīgas speciālās pirmsskolas izglītības iestādes Bitīte-attīstības centra mūzikas skolotāja Laila Ābola par godu Latvijas jubilejai iecerējusi savu otro dziesmu grāmatu Kuldīga brīnišķā, kurā būs apkopotas viņas dziesmas par Kuldīgu, Latviju un pasauli. Grāmatu rotās skaisti fotoattēli.

Kuldīgas Centra vidusskolas skolotājai Indrai Tīrumai pāris gados iekrājies diezgan daudz tulkotu materiālu par klases audzināšanu, sākumskolas priekšmetiem, 5. klases bioloģijas vielu. Viņa apņēmusies radīt digitālu skolotāja rokasgrāmatu bioloģijā, kā arī sistematizēt citus materiālus. Lai vieglāk tos rādīt bērniem, jau iegādāta dokumentu kamera. Abi šie projekti ieguvuši 500 eiro.

 

Svētki, lekcijas un aparatūra

 

Gunta Upesdegle un Ināra Iesalniece no V.Plūdoņa Kuldīgas ģimnāzijas vadīs nodarbības pamatskolu skolotājiem par pašlaik moderno starpdisciplināro uzdevumu veidošanu. Tās lielākoties būšot augustā, dažas septembrī.

KCV skolotājas M.Cīrules projektā Laba lasītprasme – tava veiksmes atslēga 24. maijā jau notika Lielie lasīšanas svētki. 62 pirmklasnieki lasīja uz laiku, runāja mēles mežģus, spēlēja spēles. Vēl iecerēti metodiskie materiāli – viegli lasāmas pasakas uz dažādu krāsu papīra, ar atšķirīgu burtu lielumu un rindu atstarpēm, lai mazajiem vieglāk koncentrēt skatienu. Tiks pirkti arī seši planšetdatori. Bet 19. augustā 9.00 interesenti aicināti KCV uz ekspertes Antras Krauces lekciju par īpašu zīmju un simbolu sistēmu (Widgit). Tā atvieglo saziņu, palīdz bērnam runāt un stāstīt.

Kuldīgas novada izglītības iestādēs, ieskaitot arī tehnikumu, strādā 37 skolotāji, kuri ieguvuši ceturto kvalitātes pakāpi. Piektā, visaugstākā, gan ir tikai vienam – tehnikuma pedagogam Ivaram Asnim.

 

 

Attēlā:

Kuldīgas Centra vidusskolas skolotājas Marijas Cīrules sarīkotie Lielie lasīšanas svētki pirmklasniekiem.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: