Aizvērt

Mācību ekskursijai – projekta nauda

2016. gada 3. jūnijā, 16:21
Raksta autors: Juris Lipsnis
Mācību ekskursijai – projekta nauda
Foto: Ligita Stašaite
Alsungas vidusskola ieguvusi atbalstu ekskursijai uz suitu puses brīvības cīnītāju – Lāčplēša Kara ordeņa kavalieru – cīņu un piemiņas vietām.

Atkal veiksmīgi startēts projektu konkursā Izzini un izpēti Latvijas vēsturi!, ko vairākus gadus finansē Monreālas Latviešu sabiedriskais centrs.
Ekskursijā bija iekļauti divi maršruti: uz Aizputi un Vecpili, kā arī uz Tukuma novadu un Rīgu. Skolēni apskatījuši vietas, par kurām iepriekš lasīts un dzirdēts vēstures stundās un kas saistītas ar suitu novada Lāčplēšiem: Kārli Šteinbriku no Alsungas, Jēkabu Medni no Gudeniekiem un Augustu Rudzāju no Jūrkalnes.
Vieniem vislabāk paticis Vecpils apmeklējums, citiem ļoti interesants šķitis novadpētniecības muzejs Aizputē, bet gandrīz visus aizkustinājusi ekskursija pa Rīgas Brāļu kapiem, kur skolēni sameklējuši novadnieka K.Šteinbrika atdusas vietu.
Stāsta projekta koordinatore Ligita Stašaite: „Palaikam presē un sociālajos tīklos tiek apspriestas skolu rīkotās ekskursijas. Daļu sabiedrības neapmierina lielās izmaksas – visi vecāki to nevar atļauties. Cita problēma – mēs kā patērētājsabiedrība tiekam orientēta uz izklaidi, atpūtas pasākumiem, iepirkšanos, un arī skolēni labprātāk izvēlas akvaparku, boulingu, slidotavu, nevis iepazīt vēl neredzētas vietas un cilvēkus.
Alsungas vidusskolā ekskursijas tiek rīkotas galvenokārt mācību laikā, tāpēc programma sagatavota tā, lai skolēnus izglītotu, paplašinātu redzesloku. Lai izmaksas samazinātu, otro reizi piedalījāmies Monreālas latviešu finansētajā konkursā un naudu ieguvām.
Iespējams, ka daļa skolēnu šajās vietās bija pirmo un vienīgo reizi, tāpēc svarīgi, lai vecāki atbalstītu mūsu centienus viņu bērnus izglītot arī ārpus skolas.”

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: