Aizvērt

Pirmo reizi ārpus akadēmijas – Kuldīgā

2016. gada 7. jūnijā, 15:14
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Pirmo reizi ārpus akadēmijas – Kuldīgā
Foto: Aivars Vētrājs
Pirmo reizi Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) vēsturē glezniecības studiju bakalauru darbi aizstāvēti ārpus mācību iestādes, un tas notika Kuldīgā. Diplomdarbu vadītāji ir rektors Aleksejs Naumovs, prorektors Kristaps Zariņš, profesori Ivars Heinrihsons un Kaspars Zariņš.

Spēcīgi daudzveidībā

Pagājušo piektdien visi glezniecības katedras mācību spēki devās uz Kuldīgu, kur pievakarē atklāta darbu izstāde, bet dienā absolventi, izņemot vienu diplomandi, kurai izstāde ir Kalnciema kvartālā Rīgā, prezentēja darbus.

Beidzējus uzrunāja A.Naumovs: „Kurss ir ļoti labs un stiprs.

Galvenais – jūs esat spēcīgi daudzveidībā, jo nav līdzīgu darbu.

Katrs izvēlējies savu ceļu, ko ejat kopā ar pasniedzējiem.”

Kuldīgas mākslinieku rezidences vadītāja Ilze Supe: „Kad ziemā rektoram ierunājos, ka bakalauru darbus varētu aizstāvēt šeit, ideja viņu darīja domīgu, arī pārējo pasniedzēju attieksme nebija vienprātīga. Toties Kuldīgā, šķiet, visi bija labā noskaņojumā. Pusdienās aprunājāmies par akadēmijas topošās filiāles ieceri. Ir svarīgi tai just arī mācību spēku atbalstu.”

 

Mūsējām – augstākais novērtējums

Absolventu vidū ir divas kuldīdznieces: Anna Pabērza un Sabīne Vernere. Abas darbu aizstāvējušas ar augstāko novērtējumu (10 ballēm) un nolēmušas studijas turpināt maģistrantūrā.

A.Pabērza saka:

Tā kā Kuldīga ir dzimtā pilsētā, plenēri šeit vienmēr bija patīkams laiks.

Diplomdarbam veidoju pašportretu, jo tas sniedza lielu brīvību – varēju ar sevi eksperimentēt, nedomājot par modeli un to, ko tas varētu no manis gaidīt. Attālinājos no vēlmes parādīt sevi kā skaistu cilvēku, jo to lielākoties gribam visi, un rādu sevi tādā veidolā, ko reti kurš uzskatītu par skaistu.

Darbs ļauj katram pašam nolasīt stāstu, balstoties savā pieredzē un emocijās.”

Anna uzsver, ka ceļā uz mākslu liela nozīme bijusi mammai Ingai, kura brauca uz Kaspara Zariņa studiju apgūt gleznošanu. Tur mācījusies arī Anna, un viņš meiteni mudinājis studēt.

Bet Sabīne saka: „Liels gandarījums, ka darbs tik augstu novērtēts. Šī sērija būs skatāma fonda Mākslai vajag telpu galerijā kopā ar citiem autoriem.”

Diplomdarba aizstāvēšana Kuldīgā bijis loģisks turpinājums sadarbībai: „Mūsu kurss te ienāca ar mākslinieku rezidences dibināšanu, ar brīdi, kad Pils ielas pagrabā rādījām pirmos darbus. Pirms tam tur līdz potītēm bija ūdens un pilns ar krāmiem.

Kuldīgā pavadītas brīnišķīgas plenēru vasaras, un pilsētas draudzība ar Mākslas akadēmiju,

sevišķi glezniecības katedru, kļuvusi aizvien stiprāka. Tas ir brīnišķīgi, ka pilsēta topošos māksliniekus ņem pretī atplestām rokām! Kuldīgas plenēri jau kļūst leģendāri. To novērtē ne vien studenti, bet arī pasniedzēji, lektori, ārzemju viesi. Visi par šo pilsētu ir sajūsmā un negrib braukt prom.”

 

13 LMA studentu diplomdarbi Kuldīgas Mākslas namā un arī mākslinieku rezidences galerijā Pils ielā būs skatāmi līdz 26. jūnijam.

 

Attēlā:

Mākslas akadēmijas diplomdarbu izstādē Kuldīgā izvērtēts arī mācību plenērs. Katrs students vienu darbu dāvina pašvaldībai. Tos izvēlas glezniecības katedras vadītājs Andris Vītoliņš, domes priekšsēde Inga Bērziņa, akadēmijas rektors Aleksejs Naumovs, profesors Ivars Heinrihsons un Kuldīgas mākslinieku rezidences vadītāja Ilze Supe.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi