Aizvērt

Lielākā daļa paliek vidusskolā

2016. gada 10. jūnijā, 15:03
Raksta autors: Antra Grīnberga, Vija Zariņa
Lielākā daļa paliek vidusskolā
Foto: Antra Grīnberga
Devīto un 12. klašu beidzēji jūnija vidū teju vai ik dienu svin izlaidumu.

Kuldīgas Centra vidusskolā šogad pirmais 9.b klasei nosvinēts ceturtdienas pēcpusdienā. „Klasi audzināju piecus gadus. Tā ir pirmā atjaunotā sporta klase skolā.

Visi ir zinātkāri, atraktīvi – manuprāt, katras audzinātājas sapnis,”

stāsta skolotāja Ieva Ņečiporuka. 17 audzēkņi grib mācības turpināt vidusskolā, četri izvēlējušies ko citu. „Piemēram, Elvis Dēliņš dosies uz Ventspils mūzikas vidusskolu, Samanta Ruņģevica Rīgā mācīsies par fotogrāfi, Lelde Mieze ies uz Murjāņu sporta ģimnāziju, bet Alise Mestere vēl nezina, kādu profesiju apgūt.” Visvairāk klase baidījusies no angļu valodas eksāmena, taču rezultāti visiem bijuši labi, arī matemātiku nokārtot izdevies visiem.

Trijos mūsu novados kopā pamatizglītības dokumentu saņem 293 jaunieši. Alsungas novada izglītības nodaļas vadītāja Aīda Vanaga stāsta, ka 9. klasi beiguši 19 skolēni: „Pašlaik deviņi jau uzrakstījuši iesniegumu, ka mācības turpinās 10. klasē, astoņi apgūs profesiju, bet pārējie vēl domā.”

Skrundas novada izglītības nodaļas vadītāja Inga Flugrāte ievērojusi, ka pēdējos gados aizvien jauniešu vēlas apgūt profesiju: „Jau pērn vairāk nekā puse mācības turpināja tehnikumos vai profesionālajās vidusskolās. Tikai rudenī īsti zināsim, ko darīs šīgada 54 absolventi.”

Vislielākais 9. klases beidzēju birums – 220 – ir Kuldīgas novadā, un izglītības speciāliste Lilita Mačtama apliecina: aptuveni puse mācīsies vidusskolā, bet otra puse izvēlēsies profesionālo vai profesionālās ievirzes vidējo izglītību.

 

Attēlā:

Kuldīgas Centra vidusskolas 9.b klases absolventi svinīgajā mirklī.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: