Aizvērt

Suitos radoša nedēļa

2016. gada 5. jūlijā, 15:54
Raksta autors: Juris Lipsnis
Suitos radoša nedēļa
Foto: Dace Martinova
Aizvadītā nedēļa Alsungā bija ļoti radoša – tur ar etniskās kultūras centra (EKC) "Suiti" gādību notika tradīciju skoliņa bērniem un tradicionālās kokles un stabules spēles mācības.

Suitu tradīcijas visu nedēļu apguva 30 bērnu – pa 10 no Alsungas, Kuldīgas un Ventspils novada, skoliņa notika ar visu trīs pašvaldību atbalstu. „Šī bija jau sestā tradīciju skoliņa,” pastāstīja EKC Suiti vadītāja Dace Martinova. „Kā ierasts, nodarbības notika gan Alsungā, gan Jūrkalnē, gan Gudeniekos.” Alsungā mazie suiti apguvuši sklandrauša cepšanu Skaidrītes Nagliņas vadībā, austuvē veidojuši kopīgu deķi, darbojušies keramikas darbnīcā, kur mālā atveidojuši zeķu un cimdu rakstus, izstaigājuši ciematu, kur apskatīja mākslas instalāciju Durvis un vienas durvis izkrāsoja arī paši, apskatījuši pili, kopā ar folkloras kopu Suitiņi mācījušies rotaļas un dziesmas, bet noslēgumā skolotāja Anda Ābele ar meitu Paulu bērnus iepazīstināja ar tradicionāliem mūzikas instrumentiem, kas spēlēti suitu pusē. „Anda un Paula bērniem nospēlēja vairākas suitu novadā pierakstītas kokles, stabules un dūdu melodijas,” piebilda D.Martinova. „Vakarā bijām uz kokļu koncertu Alsungas baznīcā.”
Basos bijusi rokdarbu nodarbība, Gudeniekos Dace Nasteviča izrādījusi baznīcu un spēlējusi ērģeles, savukārt Jūrkalnē, kur skoliņa noslēdzās, kopā ar Mariju Janvari iepazīta šī ciema vēsture, pabūts arī baznīcā, bibliotēkā un pie jūras. Nodarbības vadīja Ligita Stašaite, Kristīne Skrulle, Aiga Lagzdiņa un D.Martinova.
Tikmēr divi desmiti interesentu visu nedēļu A.Ābeles vadībā apguva tradicionālās kokles un stabules spēli. Nodarbības bija gan iesācējiem, gan tādiem, kuriem jau ir priekšzināšanas, turklāt bez maksas, jo notika ar Valsts kultūrkapitāla fonda Kurzemes programmas finansējumu. Dalībnieku vidū bija gan vietējie, gan ciemiņi no Užavas, Rīgas un Ādažiem. Apgūtās prasmes tika parādītas Pēterdienas koncertā Alsungas baznīcā.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: