Aizvērt

Laba daba – jau devīto reizi

2016. gada 16. augustā, 15:29
Raksta autors: Juris Lipsnis
Laba daba – jau devīto reizi
Foto: Elīzas Šmidbergas arhīvs
Īvandes muižā aizvadīta nometne Laba daba, kas mūspusē notika sesto reizi, bet kopš pirmsākumiem tā bija jau devītā.

Arī Sešas stīgas

Nosaukums Laba daba atklāj pamatu, uz kā balstās ideja par nometni, teikts rīkotāju mājaslapā. Arī šajā reizē daļa no Labās dabas bija vasaras nometne jaunajiem ģitāristiem Sešas stīgas, ko rīkoja mūziķis un pedagogs Kaspars Zemītis. Uz to bija aicināti bērni un jaunieši vecumā no 10 līdz 18 gadiem. Programmā bija apgūto skaņdarbu slīpēšana un jaunu apguve, ansambļu veidošana un iestudēšana, mūsdienu mūzikas stilu – blūza, džeza, bossanovas – iepazīšana utt. Zināšanās dalījās pasniedzējs Mārcis Auziņš un mūzikas un vokālā pedagoģe, Lady’s Sweet dalībniece Karīna Tropa, arī K.Zemītis, Jānis Jubalts no Prāta vētras un Jānis Aišpurs no The Sound Poets.

 

„Nometne bija ideāla!”

 

Sešu stīgu dalībnieku vidū bija arī alsundzniece Elīza Šmidberga. „Elīza uz Īvandi brauca raudādama – teica, ka nometne būšot vienkārši briesmīga,” stāsta meitenes mamma Māra. „Un arī mājās brauca raudādama – jo negribēja šķirties no draugiem.”

„Nometne bija ideāla!” sajūsmu neslēpj Alsungas mūzikas un mākslas skolas ģitāras klases audzēkne, dažādu konkursu godalgoto vietu ieguvēja Elīza. „Sešās stīgās bijām 23 dalībnieki, bet visā nometnē Laba daba – vairāk nekā simts. Mēs lielākoties spēlējām ģitāru – kādas sešas stundas dienā. Mācījāmies akordus, par ko iepriekš man nebija nekādas saprašanas. Kad tētis pirms kāda laika gribēja man pirkt elektrisko ģitāru, likās, ka nav jēgas, tomēr pēc Sešām stīgām domas mainījušās. Nometnē arī dziedājām – gan solo, gan korī. Nedēļas vidū bija koncerts Īvandes baznīcā, un tur mūsu kori diriģēja Māris Sirmais!”

 

Ar svešu ģitāru somā

Pirmā un pēdējās divas dienas ģitāristiem bijušas brīvākas – darījuši to pašu, ko pārējie nometnes dalībnieki. „Apzīmējām krekliņus, braucām ar kartingu Kuldīgas hallē,” atceras Elīza un ar smaidu piebilst: „Mani tur vairs nelaidīs – saņēmu trīs dzeltenos karogus! Kaspars Zemītis pēc tam teica, ka ar Elīzu viņš vienā kartinga trasē vairs neriskētu braukt...”

Ar dažiem grupas biedriem jaunā ģitāriste ļoti sadraudzējusies, piemēram, ar meiteni, kurai vecmāmiņa, izrādās, dzīvo Alsungā. Un ar vienu kolēģi šķiroties nejauši samainījušās ģitārām – pirmdienas rītā Elīza pamanījusi, ka viņai somā ir nevis A.Martinez, bet gan Yamaha instruments. „Nekas, būs iemesls satikties!” viņa piebilst.

Noslēgumā bijis koncerts, uz kuru ieradušies arī vecāki, un katrs saņēmis diplomu par apgūtajām zināšanām.

 

Attēlā:

Nometnes Laba daba dalībnieki pie Īvandes muižas.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi