Aizvērt

Sacenšas mehāniķi

2016. gada 19. augustā, 16:41
Raksta autors: Vija Zariņa
Sacenšas mehāniķi
Foto: Aivars Vētrājs
SIA Amazone lauksaimniecības tehnikas servisā Padures pagasta Deksnē notika Latvijas jauno lauksaimniecības tehnikas mehāniķu finālatlase konkursam EuroSkills 2016. Uzvarēja puisis no Līvāniem Krišjānis Jurāns.

Divi pretendenti

Jau otro reizi arī Latvijā tiek rīkotas jauno lauksaimniecības tehnikas mehāniķu sacensības, lai noteiktu mūsu valsts pārstāvi dalībai jauno profesionāļu konkursā EuroSkills 2016, kas šogad notiks Gēteborgā (Zviedrijā) no 30. novembra līdz 4. decembrim. Šo profesiju Latvijā var apgūt trīs izglītības iestādēs: Priekuļu un Kandavas (ar filiāli Cīravā) tehnikumā, Malnavas koledžā. Vairākās atlases kārtās līdz finālam bija tikuši divi pretendenti, abi Priekuļu tehnikuma absolventi. Jānis Ozols strādā SIA Konekesko Valmierā par mehāniķi un par savu trumpi sauc mehānismu darbības principu izpratni: „Daudzi jaunieši šo profesiju mācās, lai strādātu savā zemnieku saimniecībā, nevis servisā, bet labi mehāniķi ir pieprasīti, un man darbu nav nācies īpaši meklēt, drīzāk otrādi.” K.Jurāns nāk no Līvāniem, studē mašīnu un aparātu būvniecību Rīgas Tehniskajā universitātē. Puisis jau no 3. kursa apvieno mācības ar darbu, iesācis kā mehāniķis, tagad ir diagnostikas speciālists Konekesko Rīgas servisā. „Mūsu serviss ir atšķirīgs, te nav lauksaimniecības tehnikas, strādājam ar mežizstrādes, celtniecības un komunālo tehniku.” Krišjāņa lielais mērķis – izveidot mašīnbūves uzņēmumu.

Amazone atbalsta kopš pirmsākumiem

 

Uz Paduri bija atbraukusi arī konkursa iniciatore un organizatore, Priekuļu tehnikuma direktora vietniece Gunta Beperščaite un tehnikuma skolotājs Andris Tilaks. „Skatījāmies, kā citu profesiju pārstāvji brauc uz Eiropas konkursu, tā radās dzirkstelīte, ka to vajag arī lauksaimniecības tehnikas mehāniķiem,” stāsta G.Beperščaite. EuroSkills notiek reizi divos gados, un Latvijas debija 2014. gadā Lillē (Francijā) bijis kā veiksmīgs izmēģinājums, jo tika iegūta 4. vieta, neraugoties uz to, ka zināšanas par dažām tehnikas vienībām tikušas smeltas tikai dokumentācijā un tehniskajās specifikācijās. Latvijā tādu tehniku nav izdevies atrast.
Gunta uzsver: bez atbalstītājiem konkurss nebūtu iespējams. Uzņēmums Amazone ir tā aizbildnis kopš pirmsākumiem, labvēļos arī SIA Konekesko un Stokker, kura Valmieras filiālē notika finālsacensību pirmā diena.
SIA Amazone lauksaimniecības tehnikas servisa vadītājs Jānis Vītols ir viens no EuroSkills konkursa ekspertiem, kurš dosies uz Zviedriju, viņš arī sagatavoja uzdevumus abiem finālistiem: „Man servisa lietas ir sirdij tuvas un EuroSkills – lieliska iespēja novērtēt, kā skolas sagatavo jauniešus, samērot servisa līmeni pie mums un lielajās Eiropas valstīs.” Krišjānim J.Vītols bija sagatavojis uzdevumu darbam ar vienoto datu apmaiņas sistēmu, diagnosticēt un novērst vairākas minerālmēslu izkliedētāja kļūmes, savukārt Jānim tika situācija uz lauka – savest kārtībā un darbam sagatavot siena presi.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi