Aizvērt

Ar prieku un gaidām

2016. gada 1. septembrī, 16:17
Raksta autors: Vija Zariņa
Ar prieku un gaidām
Foto: Aivars Vētrājs
Lai arī izglītības sistēmu gaida dažādas pārmaiņas, pirmajā skolas dienā visi – bērni, skolotāji un vecāki – ir priecīgi. Arī Kuldīgas 2. vidusskolā.

Uz svinīgo pasākumu pagalmā ieradusies novada domes priekšsēde Inga Bērziņa, siltus vārdus bijušajiem audzēkņiem un kolēģiem veltīja līdzšinējā direktore Ruta Karloviča, visus sveica direktora pienākumu izpildītāja Inese Reisa, uzsverot, ka saime dzīvo liela remonta gaidās.

Mācības te sāka 465 audzēkņi (ieskaitot piecgadīgos un sešgadīgos), 12. klasē ir 17 skolēnu, 1.a klasē – 23, 1.b – 12 audzēkņu. Vidusskolas neklātienes programmām pieteikušies 67 skolēni, tas ir vairāk nekā iepriekšējos gados.

Darbu sāk trīs jaunas kolēģes: 1. klasi audzinās un mācīs kuldīdzniece Sintija Krastiņa, kas pirms tam bija skolotāja pirmsskolas izglītības iestādē Cīrulītis. Pedagoga palīdze 1.b klasē būs kuldīdzniece Aiga Amoliņa, bet Rendas filiālē pirmsskolas skolotāja ir vietējā – Zane Zvagule. 2. vidusskolā šogad Agate Doniņa vadīs tautisko deju nodarbības un ritmiku, savukārt skolas biedrība Esi savējais! ar konkursa Darīsim paši atbalstu ierīkojusi āra klasi.

1.a klases audzēknis Raivo Romans pēc svinīgā sākuma saka: „Skolā jāmācās, un es gribu būt gudrs! Bija jautri! Mēs dziedājām, laidām gaisā balonus, dabūjām grāmatas.” Raivo mamma Ilona atklāj, ka dēls bijis arī manāmi satraukts: „Ir raizes, un ir prieks. Galvenais, lai viņam skolā patīk. Kā bērniem, tā skolotājai tas ir pirmais gads. Domāju, ka viss būs ļoti labi.”

Divpadsmitklasnieki Inta Guļevska un Miks Kalva vasaru pāris mēnešu vēl pagarinātu. Viņi atzīstas, ka par eksāmeniem vēl neprāto, bet brīdī, kad pie rokas ieveduši pirmklasniekus, gan atcerējušies savu pirmo skolas dienu, gan apjautuši, ka pēc gada dzīve mainīsies.

 

Attēlā:

Kāds būsi, jaunais mācību gads? Kuldīgas 2. vidusskolas 8.a klases meitenēm Kristai Bērtulsonei, Elizabetei Kļavai un Sintijai Kārkliņai vakar bija katrai savas pārdomas.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: