Aizvērt

Hugo un Elene ir atvērti draudzībai

2016. gada 13. septembrī, 15:39
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Hugo un Elene ir atvērti draudzībai
Foto: Aivars Vētrājs
Ar programmas Erasmus+ atbalstu Pelčos deviņus mēnešus strādās brīvprātīgie Hugo Basanta no Spānijas un Elene Kazievi no Gruzijas.

Nesen abi jaunieši Pelču bibliotēkā iepazīšanās vakarā stāstīja par savu valsti un to, ko gaida no brīvprātīgā darba Latvijā. Abi ir gatavi iemācīties latviešu valodu, iepazīt mūsu kultūru utt. 
Jaunieši dzīvo Kuldīgā, bet katru dienu uz Pelčiem brauc kā uz darbu un vietējiem cilvēkiem gatavo dažādas nodarbes. „Viņi ļoti vēlas daudz redzēt, tāpēc, ja kāds būtu ieinteresēts viņus kaut kur aizvest vai ar viņiem sadraudzēties, droši meklējiet Pelču bibliotēkā!” mudina bibliotēkas vadītāja Daina Girvaite.

 

Mīļākie svētki – Jāņi

Hugo nāk no Galisijas apgabala Spānijā, viņa dzimtā pilsēta ir Karunja. „Galisija ir pavisam atšķirīga no pārējās Spānijas. Tā ir vieta, kur gandrīz nekad nav labs laiks, nav saules. Toties ir kalni un ļoti skaista, zaļa daba,” tā dzimto apgabalu raksturo puisis. Izrādās, ka mīļākie svētki viņam un arī daudziem galisiešiem ir Jāņi, ko svin, pludmalē kurinot ugunskurus un trīs reizes lecot tiem pāri. Hugo, protams, gribētu redzēt, kā šos svētkus svin latvieši, bet ap Jāņiem viņi jau būs devušies prom. Līdz tam vēloties cilvēkus iepazīstināt ar savas zemes kultūru, piedalīties pasākumu rīkošanā un iepazīt vietējo kultūru. „Esmu brīvprātīgais un vēlos šeit darīt labus darbus,” viņš teica.
Hugo piedalās spāņu valodas nodarbībās Pelču bibliotēkā un kopā ar Eleni mācīs angļu valodu pirmsskolas izglītības iestādes Ābelīte Pelču filiāles bērniem. 

 

Patīk latviešu valoda

Elene ir osetīniete, bet dzimusi un augusi Tbilisi. Meitenei latviešu valoda patīkot – tās skanējumā viņa atradusi līdzības ar gruzīnu valodu. „Kad izlasīju šī projekta aprakstu, biju gatava braukt, jo esmu piedalījusies līdzīgā projektā Gruzijā, kur mazā ciematiņā jauniešiem trūka interesantu nodarbju. Pelčos piedāvāšu tādas nodarbības, kas varētu interesēt jaunus cilvēkus, tāpēc man ļoti svarīgi uzzināt, ko viņi paši gribētu,” teica Elene. Viešņa gatava interesentiem mācīt gan angļu, gan gruzīnu valodu. Var pieteikties arī gruzīnu dejām, kas ceturtdienās 18.00 notiks Pelču tautas namā.

 

Attēlā: Brīvprātīgie Elene Kazievi no Gruzijas un Hugo Basanta no Spānijas gatavi dot ieguldījumu Pelču pagasta sabiedriskajā dzīvē un mācīties latviešu valodu.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi